Kickstarter: MagSafe Fjorden grip přidá vašemu iPhonu fyzické ovládací prvky

24. července 2021
TWEET SDÍLET

Norská společnost Fjorden zahájila na Kickstarteru kampaň na podporu výroby gripu určeného především pro iPhony 12, které disponují MagSafe technologií. Grip tak k řadě těchto telefonů uchytíte jen za pomoci magnetů, přičemž o něm společnost říká, že se jedná o první profesionální kapesní grip pro iPhone.

Fotografie z iPhonu se už objevily na obálkách časopisů Vogue, National Geographic i magazínu Time a dalších. Cílem tvůrců projektů je samozřejmě dosáhnout ještě většího pohodlí při pořizování mobilních fotek a tím také udělat z mobilu skutečně profesionální nástroj. Proto má jejich grip dvoustupňové tlačítko spouště, které při namáčknutí zaostří a při domáčknutí zachytí snímek.

Jako profesionální zařízení nabízí také přizpůsobitelné ovládací kolečko, které vám umožní upravit expozici, rychlost závěrky, ISO, clonu v režimu portrétu, zaostření atd. Multifunkční tlačítko pak lze použít ke změně režimů fotografování, volby blesku apod. Nechybí ani možnost přepínání se mezi více objektivy zařízení a zoomování.

Devizou gripu jsou jeho malé rozměry, které pak neubírají na pohodlí při použití (jeho tloušťka je necelých 11 mm). V nabídce jsou i různé kryty, díky kterým můžete Fjorden grip použít i se staršími iPhony bez technologie MagSafe. Pokud pak budoucí generace iPhonu budou MagSafe obsahovat (jakože s největší pravděpodobností ano), bude grip určen i pro ně.

Tvůrci budou v App Store poskytovat i svou vlastní fotografickou aplikaci s plně přizpůsobitelným prostředím, která bude k použití s gripem maximálně odladěna. Uvádějí však, že plnou podporu gripu přinesou i tituly, jakými jsou ProCamera, Obscura nebo Moment. Od poslední řečené značky budete moci v kombinaci s gripem používat i její objektivy.

Samotný grip není nutné nijak nabíjet, protože obsahuje knoflíkovou baterii CR2430, jejíž udávaná životnost je 12 měsíců. Jakmile se vybije, jednoduše si ji sami vyměníte. Kampaň potrvá ještě déle jak 20 dní, již nyní je ale plně dotovaná. Cílem bylo vybrat na 23 tisíc dolarů, nyní už má na kontě více jak 180 tisíc dolarů. Základní cena gripu je 119 EUR (cca 3 tisíce Kč), prodejní cena poté bude 159 EUR (cca 4 tisíce Kč). Více se dozvíte z oficiálních stránek společnosti nebo na Kickstarteru.

Témata článku: Příslušenství, Fotomobily, iPhone, iOS, Kickstarter, Telefony s iOS na Heureka.cz