Když zákazy nestačí, lije se do „malebných“ toxických jezer černá barva

2. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Když zákazy nestačí, lije se do „malebných“ toxických jezer černá barva

V Buxtonu ve Velké Británii se nachází tzv. „modrá laguna“, která je podobně jako ta v Rusku a Španělsku toxická. Jedná se totiž o bývalý vápencový lom, který má díky přítomným chemickým reakcím svou hladinu příkladně azurovou. Jenže koupání v něm způsobuje zdravotní obtíže.

Dle CNN Travel se však i přes aktuální pandemii koronaviru stala laguna cílem mnohých instagramistů, a to i přes zákazy nejen místních úřadů, ale i nařízení vlády o zákazu shromažďování. Policie totiž dostala oznámení na nevhodné množství lidí v okolí laguny, a proto se rozhodla jednat. Pro mnohé jistě poněkud překvapivě – vodu přebarvila na černo.

K tomu, aby laguna obzvláště v aktuální svízelné situaci fotografy tolik nelákala, do ní tak policie vysypala černé barvivo. Po jejich zásahu se tím na hladině udělaly nevzhledné černé fleky, které nejen že kazí fotografie, ale mají odradit i od případného koupání.

Voda zde má totiž pH 11,3 (pro srovnání pH bělidla je 12,3) a může způsobit vážné kožní problémy, nehledě na to, že je v ní obsaženo množství odpadků a mrtvé zvěře. A nemocnice je nyní jistě to poslední místo, kde byste chtěli s kožní vyrážkou skončit.

Témata článku: Kultura, Instagram

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz