Kdo bude módním fotografem roku?

23. února 2007
TWEET SDÍLET

Akademie designu České republiky, která je volným sdružením kurátorů, teoretiků a publicistů (s výjimkou aktivních designérů), letos poprvé vyhlásí výroční ceny. Na slavnostním večeru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 24. února v osmi kategoriích ocení tvůrce, jejichž práce stojí za pozornost – jedním z cílů akce je také pomoci široké veřejnosti orientovat se v tomto oboru.

Klepněte pro větší obrázek
foto: Goran Tačevski

Na akci vás upozorňujeme především proto, že mezi kategoriemi je i Módní fotograf roku. Byli v ní nominováni Goran Tačevski za vytvoření série fotografií ke kampani kadeřnického salonu Petry Měchurové a dále poslední kolekce Kláry Nademlýnské, dvojice Salim Issa a Štěpánka Stein za vytvoření série snímků pro módní návrháře Muset fashion design a Sistersconspiracy a také za cover story pro časopis BLOK 16, a konečně Anna Mrázek Kovačič za sérii fotografií pro časopis Dolce Vita a lifestylový magazín Hospodářských novin „Proč Ne?!“

Klepněte pro větší obrázek
foto: Salim Issa / Štěpánka Stein

Během příštího týdne, od 27. února do 4. března budou práce vítězů představeny ve výstavním sále Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (v ulici 17. listopadu 2). Na výstavu je vstup zdarma.

Klepněte pro větší obrázek
foto: Anna Mrázek Kovačič

Více informací najdete na webu Akademie designu ČR.