Kde Trash končí, VSCO začíná. Bude umět automatický střih videa

Kde Trash končí, VSCO začíná. Bude umět automatický střih videa

Společnost VSCO (zdarma pro Android a iOS) koupila mobilní video aplikaci Trash, která svůj úspěch stavěla na automatické tvorbě videí. Generální ředitel VSCO Joel Flory o akvizici říká, že všem uživatelům nově aplikace přinese jednodušší práci s videm. Sestříhá jej totiž za ně.

Trash používá umělou inteligenci k identifikaci rozhodujících okamžiků ve videozáznamu, díky čemuž může automaticky provádět střihy, aby pomohl nejen uživatelům s malými editační dovednostmi, ale zároveň šetří čas i všem ostatním.

Aplikací editované video samozřejmě může uživatel dále upravovat, ale už s ním má o poznání méně práce. Trash tak začátkem 18. prosince nadobro končí. Máte-li tedy v titulu některá neuložena data, měli byste si je stáhnout, jinak o ně přijdete.

Podle zakladatelky a CEO aplikace Trash, Hannah Donovan, má aplikace VSCO obrovskou základnu s více než 100 miliony uživateli, z nichž si prémiové funkce titulu předplácí více jak 2 miliony z nich. Díky tomu se řešení použité v aplikaci dostane k více a více uživatelům. Dle tiskové zprávy VSCO to ale vypadá, že na automatickou editaci za pomoci AI dosáhnou právě jen předplatitelé. Původní titul Trash byl přitom v App Store k dispozici zdarma.

Určitě si přečtěte

Články odjinud