Kapesní digitální knihovna Western Digital s kapacitou 6 GB

3. dubna 2006
Ultratenký kapesní disk WD Passport s rozhraním USB umožňuje velmi snadno kamkoli přenášet digitální data.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 LAKE FOREST, Kalifornie/Praha – 3. dubna 2006 – Společnost Western Digital Corp. (NYSE: WDC) uvedla miniaturní zařízení pro ukládání digitálních dat, které pojme až pět dvouhodinových celovečerních filmů, 1 700 digitálních fotografií, 1 500 hudebních skladeb nebo tisíce dokumentů, a které uživatelům umožňuje vzít si snadno svou digitální knihovnu všude s sebou. Nový kapesní disk WD Passport s rozhraním USB 2.0 o velikosti krabičky od zápalek a tloušťce cca 9 mm je jedním z nejtenčích ukládacích zařízení na bázi pevného disku a má hmotnost pouze 45 g. Pohodlně pojme 6 GB digitálního obsahu a vejde se i do těch nejmenších kapes a peněženek. Kapesní disky WD Passport nabízejí uživatelům jeden z nejsnadnějších způsobů přenášení velkých digitálních souborů, ať už osobních nebo firemních, a sdílení souborů mezi počítači Mac a PC. Lze je používat s jakýmkoli počítačem vybaveným rozhraním USB. Ultratenké kapesní disky WD Passport o rozměrech 9 × 61 × 46 mm v sobě skrývají jeden pevný disk WD a jsou vybaveny unikátním výklopným otočným konektorem USB 2.0, který umožňuje použití disku v omezených prostorech. Konektor USB je natolik tenký, že lze použít dva pevné disky vedle sebe i v natěsnaných USB portech přenosných počítačů. Kapesní disky WD Passport jsou napájeny z počítače, takže nepotřebují žádný další vnější zdroj napájení. Při připojení se na disku rozsvítí indikátor aktivity, který při ukládání dat na disk bliká.

Klepněte pro větší obrázek

„Digitální data v mnoha podobách jsou neoddělitelnou součástí našeho pracovního a osobního života,” uvedl Jim Welsh, viceprezident a ředitel skupiny značkových produktů WD. „Lidé chtějí přenosné řešení ukládání dat pro svou digitální knihovnu, které vyžaduje minimální úsilí a dává jim klid. Kapesní disky WD Passport nabízejí ohromnou kapacitu v miniaturním balení pro dokonalé ukládání pomocí snadného připojení. A stejně jako u všech disků WD je vysoká kvalita již vestavěným prvkem.”

Předpokládaná cena kapesního disku WD Passport o kapacitě 6 GB je 129 USD. Bližší informace o produktu najdete na firemní webové stránce.

Technické parametry
Rychlost otáček za minutu

3 600

Vyrovnávací paměť

2 MB

Průměrná latence

8, 3 ms

Průměrná přístupová doba při čtení

11.0 ms

Průměrná přístupová doba
"Track-To-Track"

1.0 ms

Kapacita

6 GB

Rozměry

9 × 61 × 46 mm

Hmotnost

45 g

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

5 Petr Březina

Petr Březina
ZeissKompaktní fotoaparáty
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika