Kapesní digitální knihovna Western Digital s kapacitou 6 GB

3. dubna 2006
Ultratenký kapesní disk WD Passport s rozhraním USB umožňuje velmi snadno kamkoli přenášet digitální data.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 LAKE FOREST, Kalifornie/Praha – 3. dubna 2006 – Společnost Western Digital Corp. (NYSE: WDC) uvedla miniaturní zařízení pro ukládání digitálních dat, které pojme až pět dvouhodinových celovečerních filmů, 1 700 digitálních fotografií, 1 500 hudebních skladeb nebo tisíce dokumentů, a které uživatelům umožňuje vzít si snadno svou digitální knihovnu všude s sebou. Nový kapesní disk WD Passport s rozhraním USB 2.0 o velikosti krabičky od zápalek a tloušťce cca 9 mm je jedním z nejtenčích ukládacích zařízení na bázi pevného disku a má hmotnost pouze 45 g. Pohodlně pojme 6 GB digitálního obsahu a vejde se i do těch nejmenších kapes a peněženek. Kapesní disky WD Passport nabízejí uživatelům jeden z nejsnadnějších způsobů přenášení velkých digitálních souborů, ať už osobních nebo firemních, a sdílení souborů mezi počítači Mac a PC. Lze je používat s jakýmkoli počítačem vybaveným rozhraním USB. Ultratenké kapesní disky WD Passport o rozměrech 9 × 61 × 46 mm v sobě skrývají jeden pevný disk WD a jsou vybaveny unikátním výklopným otočným konektorem USB 2.0, který umožňuje použití disku v omezených prostorech. Konektor USB je natolik tenký, že lze použít dva pevné disky vedle sebe i v natěsnaných USB portech přenosných počítačů. Kapesní disky WD Passport jsou napájeny z počítače, takže nepotřebují žádný další vnější zdroj napájení. Při připojení se na disku rozsvítí indikátor aktivity, který při ukládání dat na disk bliká.

Klepněte pro větší obrázek

„Digitální data v mnoha podobách jsou neoddělitelnou součástí našeho pracovního a osobního života,” uvedl Jim Welsh, viceprezident a ředitel skupiny značkových produktů WD. „Lidé chtějí přenosné řešení ukládání dat pro svou digitální knihovnu, které vyžaduje minimální úsilí a dává jim klid. Kapesní disky WD Passport nabízejí ohromnou kapacitu v miniaturním balení pro dokonalé ukládání pomocí snadného připojení. A stejně jako u všech disků WD je vysoká kvalita již vestavěným prvkem.”

Předpokládaná cena kapesního disku WD Passport o kapacitě 6 GB je 129 USD. Bližší informace o produktu najdete na firemní webové stránce.

Technické parametry
Rychlost otáček za minutu

3 600

Vyrovnávací paměť

2 MB

Průměrná latence

8, 3 ms

Průměrná přístupová doba při čtení

11.0 ms

Průměrná přístupová doba
"Track-To-Track"

1.0 ms

Kapacita

6 GB

Rozměry

9 × 61 × 46 mm

Hmotnost

45 g

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos