Jste pořád doma a nudíte se? Natočte si vlastní animovaný film s aplikací Stop Motion Studio

16. května 2020
TWEET SDÍLET

Stop motion je sice technika náročná na čas, na druhou stranu s ní můžete animovat cokoli vás napadne. Její smysl je ve fotografovaní objektů na scéně tak, že je mezi každým snímkem posunete o skutečně malé úseky. Po spojení tak celek tvoří dojem spojitosti. Záznam i jeho spojení přitom skvěle obslouží jediná aplikace – Stop Motion Studio.

Touto pookénkovou metodou byly natáčeny nejen Ukradené Vánoce Tima Burtona, ale třeba i Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka. Konkrétně ten zabral jeho animátorům pět let, než byl dokončen. Vy ale můžete začít s něčím menším. Ideálním začátkem může být např. stavebnice Lego. Jediné, co vám pak k vytvoření filmu stačí, je telefon, stativ a aplikace.

Telefon bude sloužit jako záznamové zařízení, aplikace pořídí a spojí fotografie a klidně jim přidá i nějaké ty efekty. Bez stativu se neobejdete proto, že každá natáčená scéna musí být stabilizovaná. Stačí vám ale i ten nejlevnější, který seženete. Je to totiž hlavně o nápadu a ten už musíte vymyslet sami.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikace umožňuje i přidání výrazů obličeje. To však až v placené verzi.

Po spuštění titulu můžete ihned začít nabídkou New Movie, která se nachází na domovské obrazovce. Posléze zvolíte ikonu fotoaparátu a po každém pohybu na vaší scéně stisknete jeho spoušť. V rozhraní vidíte, kolik záběrů jste už zachytili, můžete si zde dosud pořízený záznam i pro náhled výsledku přehrát. Poté můžete celé sekvenci přidat mluvené slovo, hudební podkres, efekty, určit si kvalitu výstupu, rychlost přehrávání, přidat přechody, změnit poměr stran, atd.

Na domovské obrazovce pak lze provést export vašeho veledíla. To buď jako video, animovaný GIF, můžete si vyexportovat i jednotlivé fotografie atd. Titul je navíc zdarma. V základu poskytne vše důležité, podstoupíte-li In-App nákup, získáte především možnost exportu do 4K a nějaké ty efekty a pozadí navíc. Protože je ale krása především v jednoduchosti, není vůbec třeba za přidané funkce utrácet byť jedinou korunu navíc.

Základní informace:

  • Název: Stop Motion Studio
  • Vývojář: CATEATER, LLC
  • Velikost: 146,2 MB
  • Cena: Zdarma s předplatným, k dispozici je i Pro verze

Odkazy: Web aplikace, stažení v App Store, stažení v Google Play

Témata článku: Video, Fotoaplikace, Android, iOS, Timelapse


Zpověď modelky: Stydím se, ale fotit akty mě baví

Zpověď modelky: Stydím se, ale fotit akty mě baví

Pro mnohé je to umělecká vášeň a radost z focení, pro jiné však taky činnost hodná opovržení. Jak vnímá focení aktů modelka, která se touto tvorbou baví už od střední školy?

Andrea Karlíková
Rozhovory
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr Březina
Full-frame
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software