19
Fotogalerie

Joby GorillaPod Rig – novinka která má usnadnit natáčení videa

Nový typ ministativu GorillPod je k dispozici jak pro digitální fotoaparáty, tak v upravené podobě i pro mobilní telefony. Hlavní výhodou je přidán dvojice nezávislých ramen pro upevnění libovolného příslušenství.

Ministativy GorillaPod jsou velmi univerzálním kouskem příslušenství, díky unikátní konstrukci v podobě malých otočných kloubů totiž můžete ministativ upevnit prakticky kamkoli a dostanete se tak s fotoaparátem do míst, kam byste se běžně nedostali bez pomoci složitých mechanismů pro upevnění.

GorillaPod Rig

Novinka si bere za základ jeden z největších modelů – GorillaPod K, který je rozšířený o dvě samostatná ramena pro upevnění příslušenství – světel, blesků, akčních kamer, apod. Rozšiřující ramena jsou našroubována do speciálního segmentu, který je umístěn mezi tělem ministativu a kulovou hlavou.

GorillaPod_Rig-CloseUp_RGB.jpgGorillaPod_Rig-CloseUpHub_RGB.jpgGorillaPod_Rig-HandHeldSetUp_RGB - Copy.jpgGorillaPod_Rig-Hub_RGB.jpg

Ramena jsou ukončena 1/4" šroubem pro přímé uchycení příslušenství Součástí balení jsou 2 flash redukce (Cold Shoe Mount) a 1 GoPro Mount redukce (Pin Joint Mount). Součástí balení je rovněž ramenní popruh pro snadné nošené GorillaPod Rigu na zádech nebo na rameni. 

GorillaPod_Rig-CurvedLeft_RGB.jpgGorillaPod_Rig-Exploded_RGB.jpgGorillaPod_Rig-GoPro-Mic_RGB.jpgGorillaPod_Rig-Led-Mic_RGB.jpgGorillaPod_Rig-SetUp_RGB.jpgGorillaPod_Rig-Teleprompt-iPhoneX_RGB.jpg

GorillaPod Rig je největší stativ řady GorillaPod a má unikátní nosnost až 5 Kg celokovová hlava má rychloupínací mechanismus kompatibilní se systémem Arca Swiss. Primárně je stativ určen pro použití s digitálními zrcadlovkami všech velikostí a typů. Hmotnost ministativu je 840 gramů a cena byla stanovena na 5 690 Kč.

GorillaPod_Rig-UseBranchFront_RGB.jpgGorillaPod_Rig-UseBranchLeft_RGB.jpg

GorillaPod Rig Mobile

podobně, jako u většího modlu, i v tomto případě je základem novinky ministativ GorillaPod ve verzi 1K, který je doplněn o držák GripTight PRO 2 Mount pro bezpečné aretované uchycení telefonu. Držák je osazen flash sáňkami na horní hraně a dvěma 1/4" maticemi k uchycení odnímatelných ramen („rukou“) pro upevnění přídavných modulů (světel, mikrofonu, kamery apod). 

GorilaPod_MobileRig-90_RGB.jpgGorilaPod_MobileRig-Back_RGB.jpgGorilaPod_MobileRig-BentLeg_SetUp_RGB.jpg

Ramena jsou zakončena 1/4" šroubem pro přímé uchycení příslušenství. Součástí balení jsou 2 flash adaptér (Cold Shoe Mount) a 1 GoPro Mount adaptér (Pin Joint Mount). Hmotnost celé sestavy činí 362 gramů, nosnost je pak 1 Kg, cena byla stanovena na 2 490 Kč.

GorilaPod_MobileRig-GripItLights_RGB.jpgGorilaPod_MobileRig-RangeMotion_RGB.jpgGorillaPod_MobileRig-lightingBent-iPhoneX_RGB.jpgGorillaPod_MobileRig-lighting-iPhoneX_RGB.jpg

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud