Jednoduše dokonalý: kompaktní fotoaparát COOLPIX L610

9. srpna 2012

Společnost Nikon dnes představuje COOLPIX L610, snadno použitelný kompaktní fotoaparát s chytrým srdcem. S 16megapixelovým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, videosekvencemi Full HD, optickou redukcí vibrací a snadným auto režimem s inteligentním systémem kontroly AF budou důležité chvíle s rodinou a přáteli překrásně a bez námahy zachyceny, aby se tak staly nádhernými vzpomínkami. Objektiv NIKKOR s 14× optickým zoomem rovněž nabízí kreativní možnosti, což z fotoaparátu COOLPIX L610 činí dokonalého společníka na jakékoliv dovolené či při zvláštní příležitosti.

Nicolas Gillet, produktový manažer divize pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát COOLPIX L610 se používá stejně snadno, jak lehce padne do ruky. Můžete jej držet bezpečně a bez jakékoliv námahy, jelikož má velmi kompaktní tělo s ergonomickým gripem. To, spolu s funkcemi jako jsou Snadný auto režim, Automatická volba motivových programů či inteligentní systém automatického zaostřování, znamená, že je postaráno o zachycení kvalitních snímků. Díky tomu se pak můžete soustředit výhradně na prožívání okamžiku se svými přáteli či rodinou.“
 

Mějte větší rozhled

Fotoaparát COOLPIX L610 disponuje výkonným objektivem NIKKOR s 14× optickým zoomem, jenž nabízí vynikající ostrost a rozlišení, dokonce i při snímání širokoúhlých záběrů na dovolené či fotografování velké skupiny přátel. 16megapixelový obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod zajišťuje přirozeně vypadající barvy, a to i když snímáte málo osvětlené scény, například večeři při svíčkách.

Režim Jednoduché panoráma rozšiřuje váš pohled na svět pořízením snímků s úhlem 360° a 180°. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu pořídí fotoaparát rychlou sérii snímků a okamžitě je spojí do působivého panoramatického obrazu.

Snadné zachycení nezapomenutelných fotografií

COOLPIX L610 je fotoaparát, který se postará o všechno a zajistí, že si můžete pokaždé užívat dokonalé snímky. Zvolte jeden z 19 motivových programů, který se nejlépe hodí pro vaši fotografickou situaci, nebo foťte ve snadném auto režimu a nechejte Automatickou volbu motivových programů vybrat optimální nastavení za vás. Inteligentní systém kontroly automatického zaostřování může rovněž automaticky vybrat to nejlepší zaostřovací pole pro dosažení ostrých snímků, ať je váš objekt jakýkoliv a umístěný kdekoliv v obrazovém poli.

Videosekvence Full HD 1 080p se stereofonním zvukem

Nyní můžete okamžitě filmovat v rozlišení Full HD díky samostatnému tlačítku záznamu videosekvence, které okamžitě přepne z fotografií na video. 14× optický zoom a automatické zaostřování jsou během nahrávání k dispozici a umožňují vám dostat se blíže k ději.

Převezměte kreativní kontrolu

Díky fotoaparátu COOLPIX L610 můžete být snadno kreativní při fotografování vašich snímků a zachycování videosekvencí. Menu Rychlé úpravy vám i bez počítače umožňuje vylepšit fotografie, které jste pořídili, a nabízí vám řadu filtrových efektů, jako jsou efekt Selektivní barvy, který převede váš snímek na monochromatický a potom přidá do vybrané oblasti barevný nádech, nebo Filtr typu hvězda, který přidá hvězdný efekt jasným objektům.

Fotoaparát COOLPIX L610 se dodává ve třech barvách: červené, černé a stříbrné. Prodává se za doporučenou maloobchodní cenu 4 990 Kč.


6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

Helena Vyplelová
Testy
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika