Jednatřicátý týden na DigiAreně - fotíme v ZOO

6. srpna 2006
TWEET SDÍLET
Další kousek prázdnin je pryč a nám nezbývá, než se ohlédnout za tím, co uplynulý týden na našich stránkách přinesl. Pro ty, kteří DigiArenu nečtou pravidelně můžu napovědět, že během tohoto týdne jste mohli shlednout jedno první foto, přečíst si druhou část cestopisu, pokochat se nad fotografií týdne, prohlédnout si aktuální ceník digitálních fotoaparátů a úplně nakonec nás Oympus pozval do kina.

Fotogalerie DigiAreny - To nejlepší ze sportu
Po krátké odmlce jsme opět nahlédli do naší fotogalerie a vybrali z ní pro vás to nejlepší za posledního půl roku. Tento týden jsme se podívali, jak si uživatelsky stojí snímky v kategorii sport. Se známkou 9.88 jen o 8 setin bodu zvítězil snímek Martina Kozáka s názvem 4cross.

Klepněte pro větší obrázek
mkozak - 4cross

Čtenářská anketa: Jakou chcete DigiArenu?
Na DigiAreně nás nezajímají pouze fotoaparáty, technika či úpravy snímků. Zajímáte nás také vy, naši čtenáři. Připravili jsme proto anketu, kde bychom se chtěli dozvědět, jak se vám DigiArena líbí, co vás zajímá a co naopak nezajímá.

Cestopis: Monte Negro - Dobro došli podruhé
V půlce července jsme vám na našich stránkách přinesli první část cestopisu o cestách po Chorvatsku. Nyní vám přinášíme další část tohoto cestopisu, ve které můžete spolu s Janem Šimkem navštívit několik měst poblíž Albánských hranic, pohoří Rumija a Skadarské jezero.

Novinka: Casio Exilim EX-Z700
Casio představilo další fotoaparát řady Exilim Zoom. Podobně jako poslední model Z70, nabízí i sedmistovka rozlišení 7,2 Mpx. Novinkou je 2,7" LCD displej s vysokou svítivostí, který by měl být bez problémů čitelný i na slunci.

První foto Samsungem Pro 815
Fotoaparát hned s několika „nej“ v seznamu vlastností, to je Samsung Pro815, vyspělý ultrazoom s 8 Mpx snímačem. Patnáctinásobný zoom jinde hned tak neuvidíte, stejně jako velký 3,5palcový displej. Další podrobnosti najdete v našem článku spolu s prvními snímky.

Fotografie týdne je chladně modrá
Prázdninový přelom nás nutí koupat se ve vlastní šťávě. Také dámy v naší galerii pomalu, ale jistě odhazují svršky. V historii Fotky týdne se snad nestalo, aby za sebou zvítězily dva akty. Tato chvíle však právě nastala. Autorem "dámy na modrém pozadí" je Zdenek Koza.

Klepněte pro větší obrázek
Zdeněk Koza - ...tieň...

Rok poté: následovníkem Pentaxu S6 je Pentax S7
Pentax oznámil uvedení na trh nového ultrakompaktu. Tento model, který je nástupcem loňského modelu Pentax S6 ponese označení S7 a jako mnoho modelů letošního roku, i tento fotoaparát se přidává k záplavě jiných "sedmimegapixelů".

Fotoškola - Fotíme v ZOO
Vyfotit různá exotická zvířata, jako třeba žirafu, lva, antilopu nebo třeba tučňáka v přirozeném prostředí bývá pro běžného smrtelníka dost nemožné. Chcete-li tedy pořídit vlastní snímky takovýchto zvířat, nezbyde vám než zajít do zoologické zahrady. Na co pamatovat, aby vaše snímky ze ZOO byly co možná nejhodnotnější radil Honza Šimek.

Urob si sám - difúzní box
Pokud se věnujete makrofotografii nebo fotíte malé předměty, určitě vám přijde vhod box, který zajistí rozptýlené světlo. Díky difúznímu boxu získáte rozptýlené měkké světlo, ideální pro fotografován lesklých věcí.

Přehled cen fotoaparátů
Po malé odmlce je tu další pravidelný článek - přehled cen digitálních fotoaparátů v online obchodech. O zajímavé slevy se postarala TS Bohemia a do přehledu cen přibyly dvě žhavé novinky: Olympus FE-160 a Kodak EasyShare P712. Oba tyto fotoaparáty budou brzy přístupné v Megapixelu.

S Olympusem na Supermana
Půjdete-li na nový film "Supeman se vrací" do některého z multikin Palace Cinemas v Brně nebo v Praze, může využít toho, že Olympus jako oficiální partner tohoto filmu nabízí slevu. Stáhněte si ze stránek Olympusu Kupón, vytiskněte jej a po předložení na pokladně dostanete k zakoupené vstupence na tento film druhou zdarma.

Perpetuum mobile: Nikon Coolpix L4 (recenze)
Velmi levné plastové tělo Coolpixe L4 od Nikonu nás svým výkonem mile překvapilo. Pojďme se na klady, ale samozřejmě i zápory maličkého foťáku společně podívat.