Jeden záběr s délkou 5 hodin ukazuje krásy petrohradského muzea, natočeno je na iPhone

13. března 2020
TWEET SDÍLET
Jeden záběr s délkou 5 hodin ukazuje krásy petrohradského muzea, natočeno je na iPhone

Shot on iPhone je poměrně úspěšná reklamní kampaň Applu, ve které se tato společnost zaměřuje na kvality kamer svých telefonů. Po různých reklamách, spotech se sportovci, dokumentech a hudebních videoklipech však došlo i na jeden skutečně unikátní projekt. Pojďte se podívat na prohlídku petrohradského muzea Ermitáž.

Asi by na tom nebylo nic moc zajímavého, kdyby celé video netrvalo 5 hodin, 19 minut a 46 sekund, nebylo natočeno na jeden záběr, v kvalitě 4K a prolnuto několika poutavými vystoupeními. Apple iPhone 11 Pro začal záznam nahrávat při plné kapacitě baterie, po ukončení záznamu mu posléze zbývalo ještě 19 %. Prošel přitom celkem 45 galerií, ve kterých můžete shlédnout na 588 uměleckých děl.

Režisérem celého počinu byla Axinya Gog, která jej i velmi vkusně protknula zajímavým hudebním podkresem. Ten si ostatně můžete poslechnout i v rámci Apple Music. Jména kameramanů známa nejsou, stejně jako to, kolik jich bylo během onoho dlouhého průletu celým muzeem vystřídáno. Pokud nemáte čas více jak 5 hodin záznamu shlédnout, nebo alespoň v rychlosti prolétnout, celé video, vydal Apple i minutu a půl dlouhý sestřih, který ukazuje to nejzajímavější.

Jak u Applu bývá zvykem, dá se předpokládat, že nám dříve či později přinese i video, které nám odhalí celé zákulisí natáčení. Je totiž téměř jisté, že pro něho bylo zapotřebí využít příslušenství třetích stran, jako je gimbal atd.

Postprodukcí ale video pravděpodobně neprošlo, protože místy (zejména při závěrečném koncertu) je vidět mírná nedokonalost obrazu. Především je zde patrné nepříliš ideální vyvážení bílé a místy tvoření přepalů či příliš podexponovaných částí. Toto by při editaci v počítači bylo jistě lépe redukováno.

Témata článku: Kultura, iPhone, Video

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

32 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: Safety First!

Fotografie týdne: Safety First!

Epidemie je všude. Sledujeme počty nakažených a vyléčených doslova v přímém přenosu. Čteme vyjádření psychologů o tom, jak je důležité pracovat s rutinou a že mluvit s květinami je normální.

Michal Černý

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

31 Petr Březina

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Albert Einstein psal dopis vdově po svém příteli Michelu Bessoovi, ve kterém zmínil zajímavou věc. Vyjádřil přesvědčení, podložené jeho teorii relativity, že nezemřel, ale že v jiné části časoprostoru žije. Jak číst tuto větu?

Michal Černý