Jarní Zoner Photo Studio X vylepšilo střižnu videa a nabízí více než 1 200 profilů objektivů

22. března 2023
TWEET SDÍLET

Český Zoner vypustil do světa velkou jarní aktualizaci svého Photo Studia X. Předplatitelé se mohou těšit na hromadu drobných oprav a vylepšení, ale také na větší upgrade vestavěného editoru videa.

Lepší střižna videa

Ten nově nabízí třeba nástroje rotace, sklon, natočení a ořez, přičemž nechybí ani možnost zobrazení klíčových snímků na časové ose. Tyto body označují místa, kde efekt začíná a končí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nástroje pro transformaci, svázaní klipů a  klíčové snímky

Dílčí klipy na časové ose můžete také seskupit – svázat – pro jednodušší přesouvání a nechybí také jejich přednačítání pro rychlý náhled bez čekání i na pomalejších počítačích.

Práce s více monitory

Další specialita jarní aktualizace se už týká klasické práce s obrázky, inženýři totiž zapracovali na mnohem širší podpoře druhého monitoru.

ZPS nyní může na druhém monitoru zobrazovat samostatný průzkumník, mapu pro snadnou geolokaci snímků a nechybí ani podpora stále populárnějších ultraširokých monitorů namísto dvou vedle sebe.

Klepněte pro větší obrázek
Prostředí s více monitory

1 200+ profilů objektivů

Profíky potěší rychlejší práce s rawy. Zoner se prsí, že by měla být 2× svižnější než u předchozích verzí editoru. A aby měli fotografové plný servis, ZPS nyní obsahuje LCP profily pro více než 1 200 objektivů, takže v modulu Vyvolat snadno opravíte obvyklé chyby zkreslení, chromatickou vadu nebo třeba vinětaci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Práce s profily objektivů a korekce

Jarní aktualizaci Zoner Photo Studio X si můžete vyzkoušet zdarma na 30 dnů. Poté je třeba zakoupit předplatné. K dispozici je měsíční tarif 149 Kč, anebo výhodnější roční za 1 499 Kč.

Pokud byste chtěli editor provozovat ve vícero uživatelích, k dispozici je i rodinný balíček za 179 Kč. Součástí programu je i přístup k osobnímu úložišti Zoner Photo Cloud a samozřejmě k webové galerii Zonerama.

Témata článku: Fotografický software, Zoner Photo Studio