Jakýkoli telefon s Androidem vám může posloužit jako externí displej k DSLR. Jak na to?

21. července 2020
TWEET SDÍLET
Jakýkoli telefon s Androidem vám může posloužit jako externí displej k DSLR. Jak na to?

Ne, není to nic nového. Různí výrobci k tomu používají různé aplikace. Sony má Imaging Edge, Canon má Camera Connect, Fuji zase Camera Remote, Panasonic Lumix Sync a třeba Nikon naopak Wireless Mobile Utility. Všechny tyto aplikace ale komunikují skrze Wi-Fi a mají velkou latenci. Přitom stačí tak málo, jako je vhodný kabel a univerzální aplikace. 

Využití mobilního telefonu jako externího displeje k DSLR má mnoho výhod. Jednou z nich je o poznání větší displej, druhou pak především vyšší jas. Aplikace komunikující s fotoaparátem skrze technologii Wi-Fi sice mají tu přednost, že svůj smartphone k němu nemusíte nijak upevňovat, ale přenos obrazu bývá často zpožděný, a navíc také nemusí být zrovna ten váš telefon danou aplikací daného výrobce podporovaný. 

Ve videu, které sdílel youtuber Neon Airship, však můžete vidět, jak jednoduché je propojit jakýkoli chytrý telefon s Androidem skrze sérii kabelů. Ano, žijeme sice v bezdrátové době a do podobného řešení je třeba investovat i nějakou tu korunu, na druhou stranu získáte o poznání lepší odezvu a spolu s tím i komfortnější práci, která může dopomoci vaší větší kreativitě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jednoduché řešení, maximální výsledek.

A co k tomuto řešení potřebujete? HDMi kabel, redukci z HDMi na USB a redukci, která je na jedné straně osazena USB konektorem a na druhé tím ve specifikaci USB-C, které již používají všechny moderní telefony s operačním systémem Android. Posledním krokem je stažení aplikace Endoscope HD Camera, která je v Google Play dostupná zdarma.

Jednotlivým propojením a spuštěním aplikace pak na displeji mobilního telefonu vidíte to, co vaše kamera aktuálně snímá. K plnému komfortu je samozřejmě také vhodné použít čelisti k uchycení telefonu do saní fotoaparátu. Podle toho, v jakém obchodě s elektronikou nakupujete, vás pak celá sada vyjde jen na několik málo stokorun. 

Témata článku: Technika, Technologie, Fotoaplikace, Android

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

3 Adam Kos