Jakou chcete mít DigiArenu: výsledky

Je to téměř měsíc, co jsme vám předložili k vyplnění anketu na téma Jakou chcete mít DigiArenu. Pomocí ankety jsme chtěli zjistit jaká témata vás, čtenáře, zajímají, které rubriky preferujete a které naopak ne. Dnes přinášíme výsledky ankety.

Ankety se zúčastnilo celkem 225 čtenářů, kteří odpovídali na naše otázky. Zajímavé je, že přibližně třetina čtenářů má web spojený s časopisem DIGIfoto, zbývající část se o nás dozvěděla jiným způsobem.

Klepněte pro větší obrázek

Výsledky u další otázky byly poměrně vyrovnané, čtenáři se rozdělili do čtyř skupin, které časopis DIGIfoto čtou, předplácejí, kupují na stánku nebo vůbec nečtou. Jsme proto velmi rádi, že nám zachováváte přízeň, společně se služebně starší tištěnou verzí.

Klepněte pro větší obrázek

Mezi největší konkurenty našeho webu patří Fotografování.cz, Digineff.cz a Fotoaparát.cz., ostatní fotoweby zůstaly daleko za těmito třemi. Věříme, že nám i nadále zachováte přízeň a vaše kliky budou na DigiArenu směřovat stále častěji.

Klepněte pro větší obrázek

Pojďme se ale podívat jak je to s čteností webu a hlavně jak naše články odpovídají vašim požadavkům. Mezi nejčtenější rubriky patří tradičně technika (recenze, první foto, technologie) a fotoškola (praktické rady, softwarové úpravy, recenze programů). Na opačném konci se zase umístila kultura (výstavy, reportáže, rozhovory).

Klepněte pro větší obrázek

Co se týká naplnění vašich potřeb obsahem článků, tak si nejvíce čtenářů přeje rozšířit rubriky technika a fotoškola, v průměru asi dvě třetiny všech odpovídajících by uvítalo více článků v těchto dvou rubrikách. Přesná čísla najdete opět v grafu. Naopak, na druhém konci spektra se ocitli rubriky cestopis, kultura a fotografie týdne spolu s nejlepšími snímky z galerie, četnost článků v těchto rubrikách je pro většinu (přibližně 66%) vyhovující.

Klepněte pro větší obrázek

Velice zajímavým zjištěním pro nás byl fakt, že téměř polovina odpovídajících nikde nevystavuje své fotografie, z těch co své fotografie na webu vystavují důvěřuje naší galerii přibližně 15%, zbytek se realizuje i jinde.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jde o pravidla vkládání fotografií do naší galerie, jsou přibližně pro polovinu z vás vyhovující, systém hodnocení fotografií pak vyhovuje více jak dvěma třetinám odpovídajících. V otevřených otázkách se však objevily i jiné názory, o nich pojednáme níže.

Klepněte pro větší obrázek

Ačkoliv jsme čekali větší účast, tak i malý vzorek odpovídajících čtenářů nejen potvrdil naše předpoklady v tom, o co je zájem, ale přinesl nám i nové poznatky, kterými se pokusíme řídit a vyplnit, tak přání vás, našich čtenářů. Někteří nám vytýkali málo podrobné recenze, málo recenzí příslušenství k fotoaparátům či málo rad pro uživatele kompaktů. V tomto směru vás jistě potěšíme, jak jste si již mohli všimnout, změnili jsme poněkud strukturu recenzí, které jsou nyní sice delší, avšak i podrobnější a více komplexní. Do budoucna plánujeme i testy příslušenství jako jsou podvodní pouzdra, fotobrašny a další.

Několikrát se také objevily hlasy volající po změně designu webových stránek, poodkryji vám závěs tajemství, vězte, že se můžete těšit na několik malých změn na našem webu...

Velice přínosné pro nás byly vaše názory týkající se galerie DigiAreny, respektive způsobu hodnocení a komentování fotografií. Sami jste si jistě všimli, že v galerii ubylo komentářů, které jsou konstruktivní kritikou a pomáhají autorům zlepšovat se. Někteří z vás navrhují zavést povinné komentáře k fotografiím, jiní zase umožnit hodnocení pouze těm, kdo fotografie vkládají. Objevil se také názor, že limit jedna fotografie za tři dny je příliš benevolentní, neboť nové fotografie se na titulní stránce sotva ohřejí a už je střídají další snímky. Za tyto názory a postřehy jsme vám velice vděčni a pokusíme se je nějakým smysluplným způsobem zapracovat do pravidel galerie. Očekávejte proto v brzké době anketu či diskusi právě na toto téma.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem čtenářům, kteří se ankety zúčastnili a poskytli nám cenné informace o tom, jak by měl web vypadat, aby splnil jejich požadavky. Pokusíme se vám vyjít maximálně vstříc, protože jsme tu přeci jen pro vás. Deset z vás bude odměněno předplatným časopisu DIGIfoto, vylosovaným čtenářům se brzy ozveme .

S přáním dobrého světla a mnoha fotografických úspěchů

redakce DigiAreny

Témata článku: Soutěže


Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II je pokročilá bezzrcadlovka, která by svými parametry mohla vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Co je na tom pravdy? Čtěte v našem testu.

Helena Vyplelová
Testy
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola