Jak chytře ušetřit za vytápění

Reklama 21. září 2022
TWEET SDÍLET
Je známo, že nejsnadněji ušetříme za tu energii, kterou nespotřebujeme. Nemusí to však znamenat, že při současných vysokých cenách elektřiny a plynu musíme mrznout. Chytřejší je topit ve správnou chvíli na příjemnou teplotu v té místnosti, kde to právě potřebujeme.

A stejně chytré je v době naší nepřítomnosti nechat místnosti vychladnout pouze natolik, aby se na jejich opětovné vyhřátí na požadovanou teplotu spotřebovalo co nejméně energie. S chytrými pomocníky můžeme ke spolupráci na úsporách přizvat třeba stínicí prvky i samotné počasí.

Klepněte pro větší obrázek

S termostatickými hlavicemi a termostaty Somfy je možné snížit náklady na vytápění o desítky procent již tuto zimu.

Klepněte pro větší obrázek

Termostatické hlavice Somfy io

Tyto hlavice umožní regulovat teplotu individuálně v každé místnosti manuálním nastavením teploty. Již toto opatření se významně projeví na snížení nákladů. Mnohem účinnějšími pomocníky se hlavice stanou zapojením do systému TaHoma, kdy je budete moci ovládat odkudkoli, s pomocí čidel reagovat na aktuální počasí. Nastavením denního a týdenního režimu si zajistíte pohodlný komfort a navíc se tyto inteligentní hlavice samy z provozu domácnosti naučí, jak co nejúsporněji řídit vytápění, například v jakém předstihu začít vytápět, aby dosáhly požadované teploty v pravý čas a naopak, kdy vytápění včas ukončit. A kdybyste zapomněli, že při větrání je třeba vypnout topení, dokáží to rozpoznat a udělají to za vás.

Termostatické hlavice jsou vhodným řešením jak pro rodinné domy, tak byty s individuálním i dálkovým vytápěním.

Klepněte pro větší obrázek

Termostaty Somfy

Obvyklým řešením regulace vytápění v domácnostech je centrální termostat. Jeho nevýhodou je, že řídí teplotu v domě či bytě podle teploty v referenční místnosti. Tou je obvykle obývací pokoj, často propojený s kuchyní. Zde zde generuje teplo z vaření i pobytu osob, na což termostat reaguje vypnutím. To ovšem i v jiných místnostech, a pak je třeba v dětském pokoji příliš chladno. Termostaty jsou proto vhodné zejména tam, kde vytápěcí systém umožňuje regulaci jednotlivých místností – elektrické podlahové či teplovodní zónové vytápění.

Přesto může výměna starého termostatu za chytrý termostat Somfy i v běžných nezónových systémech snížit spotřebu tepla na vytápění o 20 – 30 %. Chytrý termostat  totiž dokáže optimalizovat průběh vytápění podle chodu vaší domácnosti, vezme v úvahu i místní klimatické podmínky. Úspory přinese i využití funkce geolokace, kdy se automaticky zahájí vytápění, když se blížíte domů a naopak. Nechybí ani funkce detekce otevřeného okna.

Klepněte pro větší obrázek

Termostaty Somfy jsou k dispozici v drátové i bezdrátové verzi, lze je ovládat prostřednictvím mobilní aplikace pro android a iOS. Pro zapojení do inteligentního systému řízení domácnosti TaHoma jsou určeny termostaty Somfy io, opět drátové i bezdrátové. Výhodou všech je snadná instalace, výměnu starého termostatu za chytrý zvládnete snadno sami. Pro výběr vhodného pomůže tento konfigurátor.

Podívejte se na související video ze:

Témata článku: Prezentace klienta, Reklama


Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola