Islandský hotel vám dá měsíční pobyt zdarma, za fotky polární záře

27. července 2021
TWEET SDÍLET

Aurora Borealis je „svatým grálem“ pro mnoho krajinářských fotografů. Pokud jste jedním z nich, můžete využít speciální nabídky islandského hotelu.

Ten vám poskytne měsíc ubytování a stravování, přičemž pokryje i veškeré cestovní výdaje. Jediné, co od vás bude chtít, jsou snímky s polární září. Sezona pro její sledování na Islandu je už přitom za dveřmi. Probíhá od září do března.

Hotel Rangá stojí na islandském venkově, asi 90 minut jízdy autem jižně od Reykjavíku. Jedná se však o jedno z hlavních pozorovacích míst polární záře, tedy světelného úkazu, který nastává ve vysoké atmosféře Země ve výškách od 80 do 100 km.

Také proto má hotel dokonce vlastní observatoř se dvěma špičkovými dalekohledy a zatahovací střechou. Hotel aktuálně hledá fotografa, který mu pomůže ukázat světu, jak velkolepé toto místo vlastně je.

Chcete-li se přihlásit, musíte vyplnit formulář na webu hotelu. Ten o vás chce vědět, ve kterých sociálních médiích jste aktivní a jak velkou v nich máte základnu sledujících. Přítomen je i dotaz na zkušenosti se snímáním polární záře, vlastníte-li řidičský průkaz, jestli jste byli očkováni na COVID-19, a proč by měl hotel vybrat právě vás.

I když se tak ale stane, nepočítejte s tím, že si užijete celý měsíc dovolené. V podmínkách totiž je, že minimálně tři týdny z pobytu musíte pracovat na fotografiích (a videích) polární záře. Na veškerý pořízený materiál navíc dáváte hotelu neomezenou licenci k jeho použití.

Témata článku: Kultura, Fotografové