Irix má nové variabilní ND filtry, jsou jedny z nejtenčích na trhu

Irix má nové variabilní ND filtry, jsou jedny z nejtenčích na trhu

Značka Irix je v našem regionu známá spíše okrajově, a to zejména u videografů, jelikož se do značné míry soustředí na výrobu videoobjektivů střední třídy. Nyní výrobce představil i sadu variabilních ND filtrů, které ocení právě tvůrci videa.

Irix_Vari-ND_2-5_2.jpeg

Filtr s označením Irix Edge Vari-ND 2–5 má hliníkový rámeček a jeho tloušťka je 4,7 mm v případě použití magnetického uchycení, klasické uchycení znamená tloušťku 6,7 mm. Magnetické uchycení funguje s objektivy Irix, které jsou tomu přizpůsobeny.

Otáčením přední příruby je možné nastavit hustotu filtru v rozmezí 2 až 5 expozičních stupňů – podle výrobce je to optimální rozmezí pro pohlcení dostatečného množství světla, aniž by došlo výraznému zhoršení obrazové kvality. Barevné podání je podle výrobce neutrální, jak jen to jde.

Filtry budou k dispozici v průměrech 67, 72, 82, 86 a 95 mm, magnetická varianta je k dispozici pouze v 95mm průměru, který používají videoobjektivy výrobce. Cena je také proměnlivá, a to od 115 do 215 EUR, magnetická varianta vyjde na 225 EUR.

Určitě si přečtěte

Články odjinud