iPhone Photography Awards 2021: Pandemii navzdory

2. září 2021
TWEET SDÍLET

Vítězné fotografie iPhone Photography Awards 2021 (IPPAWARDS 2021) ukazují snímky z celého světa zachycené během světové pandemie, a to výhradně zařízeními Apple iPhone. Historie soutěže přitom sahá až do roku 2007, kdy byl představen první model tohoto telefonu. Letos se tak jedná už o 14. ročník.

Soutěží se napříč 17 kategoriemi (abstrakce, zvířata, architektura, děti, městský život, životní prostředí, krajina, životní styl, příroda, ostatní, panorama, lidé, portrét, série, zátiší, západ slunce, cestování) a vyhlašuje se zároveň fotograf roku, který získá tzv. Grand Prize.

Tím se pro letošek stal maďarský fotograf Istvan Kerekes se svým snímkem Transylvánští ovčáci, který pořídil pomocí iPhonu 7. Drsný vzhled obou mužů v bezútěšném prostředí zvítězil svým kontrastem k nevinnosti jehňat, o která se starají.

Na webových stránkách IPPAWARDS.com najdete kompletní galerii vítězných fotografů a jejich snímků. Zároveň se zde už můžete přihlásit do dalšího ročníku. Stejně jako letošní vítězové můžete získat zlaté a platinové pruty, či nějakou tu elektroniku.

Témata článku: Kultura, Fotomobily, Fotografové, iPhone, iOS


Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon
Fotografie měsíce: Pod mostem

Fotografie měsíce: Pod mostem

Hledat společný průsečík šestnácti vybraných fotografií je tentokráte poměrně snadné. Stojíme před otázkou ontologickou, v čem spočívá základní charakteristika našeho bytí?

Michal Černý
Fotografie týdne