IPPAWARDS se pořádají již od roku 2007, kdy na trh přišel první iPhone, který však tehdy měl jen 2Mpx fotoaparát. Podívejte se na vítězné fotografie desátého ročníku.
Do soutěže bylo přihlášeno tisíce fotografií z více jak 140 zemí světa. Účastníci mohli své fotografie nahrávat do některé z devatenácti kategorií (The America I Know, abstrakce, zvířata, architektura, děti, krajina, příroda, Lifestyle, portrét, panorama atd.), kdy z každé byly vybrány tři nejlepší snímky.
Grand Prize
Hlavní cenu získal fotožurnalista působící v New Yorku a na středním západě Sebastiano Tomada za fotografii nazvanou „Children of Qayyarah“. Jak naznačuje sám název, snímek byl zachycen v iráckém městě Qayyarah. Stalo se tak 4. listopadu 2016 po útoku islámského státu na ropné vrty nacházející se ve městě. Snímek byl zachycen na iPhone 6s

První místo
Cenu za první místo získal učitel univerzity v irském Corku Brendan Ó Sé. Jeho snímek pojmenovaný „Dock Worker“ zobrazuje ušpiněné ruce pracovníka doků, který si dává krátkou pauzu. Fotografie byla na iPhone 6s pořízena brzy ráno ve městě Jakarta v dubnu loňského roku.

Druhé místo
Druhé místo získal Yeow-Kwang Yeo, inženýr a obchodní administrátor, který se od roku 2007 živí i jako fotograf na volné noze. Jeho fotografie „The Performer“ zachycuje herce tradiční čínské opery, který si dopřává krátkého odpočinku mezi jeho vystoupeními. Snímek byl zachycen telefonem iPhone 6 Plus a jeho autora fascinovala hlavně grimasa herce, světlo dopadající na igelitovou zástěnu a elektrický větrák, který aktérovi zpříjemňuje samotné čekání.

Třetí místo
Třetí místo patří čínskému fotografovi Kuanglongu Zhangovi, freelance fotografovi žijícím v Šen-čenu. Fotografie byla pořízena v městském paláci Udajpuru a jmenuje se jednoduše – „The City Palace“. Městu se přezdívá „Město jezer“ a je pokládáno za nejromantičtější místo v Indii. Snímek zachycuje jednoho ze zaměstnanců paláce vyhlížejícího z okna. Fotografie byla vyfocena iPhonem 7.

Fotografie vítězů v jednotlivých kategoriích najdete v galerii.