iPhone je na Flickru stále nejpoužívanějším fotoaparátem

iPhone je na Flickru stále nejpoužívanějším fotoaparátem

Jako každý rok, i letos Flickr uveřejnil statistiku, kterými zařízeními byly fotografie nahrané do této obrázkové sociální sítě pořízeny. I tentokrát vede Apple s jeho iPhony.

Trend zůstává víceméně neměnný, a chytré telefony stále vedou. Jejich podíl se oproti předchozím rokům ještě navýšil, a to ze 48 procent na rovnou polovinu. Polepšily si ale i digitální zrcadlovky, které poskočily z 25 procent na 33 procent.

Jednoduché kompaktní fotoaparáty označované jako point and shot však stále klesají. Loni měly 21% podíl, letos to je už jen 12 procent. Bezzrcadlovky si pak drží podíl čtyř procent. Stejný měly i v roce 2016.

Obrázek 1.png
Podíl chytrých telefonů příliš nerost, překvapil ale razantní skok v podílu DSLR.

Když se zaměříme na výrobce, tak statistice jednoznačně dominuje Apple. Ze sta zařízení, která nahrála do Flickeru fotografii, bylo 54 iPhonů. Z deseti neoblíbenějších zařízení pak telefony tohoto kalifornského výrobce opanovaly hned devět příček.

Vedou přitom starší modely. V čele je iPhone 6, následovaný iPhonem 6s a modelem 5s. Jen na devátou příčku pronikl Canon EOS 5D Mark III. Druhou nejpopulárnější značkou na Flickeru je Canon, který má 23procentní podíl. Na třetím místě se s 18 procenty umístil Nikon.

Obrázek 2.png
Apple je s velkým náskokem na špici nejoblíbenějších značek.

Nejlepší fotografie roku 2017

Z celkového množství všech fotografií, které byly do této sítě nahrány z celého světa, vybral chytrý algoritmus 25 nejlepších. Ten přihlížel k množství interakcí, takže záleželo na tom, kolikrát byl snímek navštívený, favorizovaný nebo sdílený. Zároveň do žebříčku nezahrnul dvě fotografie od jednoho autora. Na vybrané fotografie se můžete podívat zde.

Zároveň byly zvoleny nejlepší snímky daných kategorií, do kterých spadá např. portrét, příroda, makro, pouliční fotografie, sport, architektura a další. Na tyto fotografie se můžete podívat ve zvláštním žebříčku.

Shlédnout ale můžete i nejlepší snímky napříč státy, ze kterých byly dané fotografie nahrávány. Výběr je však omezen jen na Spojené státy americké, Velkou Británii, Německo, Francii, Taiwan, Hongkong, Brazílii, Indii a Kanadu. Tato galerie je také dostupná samostatně.

Určitě si přečtěte

Články odjinud