iPhone je na Flickru stále nejpoužívanějším fotoaparátem

9. prosince 2017
TWEET SDÍLET
iPhone je na Flickru stále nejpoužívanějším fotoaparátem
Jako každý rok, i letos Flickr uveřejnil statistiku, kterými zařízeními byly fotografie nahrané do této obrázkové sociální sítě pořízeny. I tentokrát vede Apple s jeho iPhony.

Trend zůstává víceméně neměnný, a chytré telefony stále vedou. Jejich podíl se oproti předchozím rokům ještě navýšil, a to ze 48 procent na rovnou polovinu. Polepšily si ale i digitální zrcadlovky, které poskočily z 25 procent na 33 procent.

Jednoduché kompaktní fotoaparáty označované jako point and shot však stále klesají. Loni měly 21% podíl, letos to je už jen 12 procent. Bezzrcadlovky si pak drží podíl čtyř procent. Stejný měly i v roce 2016.

Klepněte pro větší obrázek
Podíl chytrých telefonů příliš nerost, překvapil ale razantní skok v podílu DSLR.

Když se zaměříme na výrobce, tak statistice jednoznačně dominuje Apple. Ze sta zařízení, která nahrála do Flickeru fotografii, bylo 54 iPhonů. Z deseti neoblíbenějších zařízení pak telefony tohoto kalifornského výrobce opanovaly hned devět příček.

Vítězí mobilní telefony – nejpoužívanější „fotoaparáty“ na Flickru za rok 2016

Vítězí mobilní telefony – nejpoužívanější „fotoaparáty“ na Flickru za rok 2016

Jako každý rok, i letos zveřejnil Flickr přehled zařízení, jimiž pořizují snímky uživatelé této webové galerie. Statistice vévodí chytré telefony následované digitálními zrcadlovkami a kompakty, a na chvostu seznamu se krčí bezzrcadlovky.

Vedou přitom starší modely. V čele je iPhone 6, následovaný iPhonem 6s a modelem 5s. Jen na devátou příčku pronikl Canon EOS 5D Mark III. Druhou nejpopulárnější značkou na Flickeru je Canon, který má 23procentní podíl. Na třetím místě se s 18 procenty umístil Nikon.

Klepněte pro větší obrázek
Apple je s velkým náskokem na špici nejoblíbenějších značek.

Nejlepší fotografie roku 2017

Z celkového množství všech fotografií, které byly do této sítě nahrány z celého světa, vybral chytrý algoritmus 25 nejlepších. Ten přihlížel k množství interakcí, takže záleželo na tom, kolikrát byl snímek navštívený, favorizovaný nebo sdílený. Zároveň do žebříčku nezahrnul dvě fotografie od jednoho autora. Na vybrané fotografie se můžete podívat zde.

Zároveň byly zvoleny nejlepší snímky daných kategorií, do kterých spadá např. portrét, příroda, makro, pouliční fotografie, sport, architektura a další. Na tyto fotografie se můžete podívat ve zvláštním žebříčku.

Podívejte se na nejpoužívanější fotoaparáty na Flickru

Podívejte se na nejpoužívanější fotoaparáty na Flickru

Webová galerie Flickr patří mezi nejvýznamnější a největší na světě z metadat nahraných fotografií je možné zjistit, jaké jsou nejčastější fotoaparáty, pořizující snímky uživatelů. A jaké to jsou?

Shlédnout ale můžete i nejlepší snímky napříč státy, ze kterých byly dané fotografie nahrávány. Výběr je však omezen jen na Spojené státy americké, Velkou Británii, Německo, Francii, Taiwan, Hongkong, Brazílii, Indii a Kanadu. Tato galerie je také dostupná samostatně.

Apple je druhým nejčastějším přístrojem na Flickru

Apple je druhým nejčastějším přístrojem na Flickru

Flickr zveřejnil statistiku nejčastěji používaných značek fotoaparátů, kterými byly pořizovány fotografie nahrávané na tuto sociální síť v roce 2014. Výsledky jsou to vcelku zajímavé.

Témata článku: Technika, Canon, Fotomobily, Nikon, Flickr, iPhone

Určitě si přečtěte