iPhone 11 dostane podporu blesků výrobců třetích stran. A to přímo do systému

27. prosince 2019
TWEET SDÍLET
iPhone 11 dostane podporu blesků výrobců třetích stran. A to přímo do systému

Příslušenství v podobě externích blesků pro mobilní zařízení sice příliš není, nějaké ale přece jen najdete (např. Tric nebo Godox A1). S daným telefonem však komunikují pouze skrze technologii Bluetooth a příslušnou aplikaci výrobce. To by se nicméně mělo brzy změnit, alespoň tedy pro iPhone 11. Apple totiž plánuje rozjet certifikaci externích blesků v rámci vlastního MFi programu.

MFi znamená Made For iPhone, iPad iPod touch. Příslušenství, které je takto označené, tak nese plnou certifikaci americké společnosti, takže si můžete být jisti jeho korektní funkčností. Nepotřebuje také žádné dodatečné instalace dalších a dalších aplikací. Takový produkt stačí připojit k telefonu (skrze konektor Lightning, Bluetooth, Wi-Fi) a již využívat jeho služeb.

Apple program neustále aktualizuje a nově prý nese informace právě i o externích blescích, stroboskopech a jiném přídavném osvětlení. Každou novinku totiž společnost rozesílá mezi dané výrobce, aby na ni mohli reagovat novými produkty. Zpráva však informuje i o tom, že tuto možnost budou moci využívat jen a pouze nové modely telefonů iPhone, tedy 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Výhoda pro uživatele je samozřejmě zjevná – i s mobilním telefonem tak budete moci synchronizovat záblesky a dosáhnout lépe osvětlených snímků. Kdy bude nová verze programu MFi uvedena v platnost se však zatím neví.

S focením mobilními telefony iPhone se však váže ještě jedna zpráva. Magazín Digitimes totiž uvedl, že se příští rok dočkáme výrazného zlepšení kvality fotografií v nové generaci iPhonů 12. Apple pravděpodobně plánuje uvést více modelů, kdy jen ty označené přídomkem Pro nabídnou i podporu pro 5G sítě. Zároveň ale dostanou jednu podstatnou technologickou novinku.

Optická stabilizace obrazu (OIS) je aktuálně osazována do každého lepšího telefonu daného výrobce. Apple však má přijít s technologií stabilizace senzoru, která má nejen zdokonalit kvalitu výsledných snímků, značně má ale napomoci i zážitku z pohybu v rozšířené realitě.

Témata článku: Fotomobily, iPhone, iOS

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

30 Petr Březina

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

5 tipů jak vyfotit novoroční ohňostroj

5 tipů jak vyfotit novoroční ohňostroj

S odchodem starého roku a příchodem nového roku jsou obvykle spojeny bujaré oslavy, vrcholící ohnivou a světelnou show. Víte jak si ohňostroj vyfotit?

5 Petr Březina

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina