iPhone 11 dostane podporu blesků výrobců třetích stran. A to přímo do systému

iPhone 11 dostane podporu blesků výrobců třetích stran. A to přímo do systému

Příslušenství v podobě externích blesků pro mobilní zařízení sice příliš není, nějaké ale přece jen najdete (např. Tric nebo Godox A1). S daným telefonem však komunikují pouze skrze technologii Bluetooth a příslušnou aplikaci výrobce. To by se nicméně mělo brzy změnit, alespoň tedy pro iPhone 11. Apple totiž plánuje rozjet certifikaci externích blesků v rámci vlastního MFi programu.

MFi znamená Made For iPhone, iPad iPod touch. Příslušenství, které je takto označené, tak nese plnou certifikaci americké společnosti, takže si můžete být jisti jeho korektní funkčností. Nepotřebuje také žádné dodatečné instalace dalších a dalších aplikací. Takový produkt stačí připojit k telefonu (skrze konektor Lightning, Bluetooth, Wi-Fi) a již využívat jeho služeb.

Apple program neustále aktualizuje a nově prý nese informace právě i o externích blescích, stroboskopech a jiném přídavném osvětlení. Každou novinku totiž společnost rozesílá mezi dané výrobce, aby na ni mohli reagovat novými produkty. Zpráva však informuje i o tom, že tuto možnost budou moci využívat jen a pouze nové modely telefonů iPhone, tedy 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Výhoda pro uživatele je samozřejmě zjevná – i s mobilním telefonem tak budete moci synchronizovat záblesky a dosáhnout lépe osvětlených snímků. Kdy bude nová verze programu MFi uvedena v platnost se však zatím neví.

S focením mobilními telefony iPhone se však váže ještě jedna zpráva. Magazín Digitimes totiž uvedl, že se příští rok dočkáme výrazného zlepšení kvality fotografií v nové generaci iPhonů 12. Apple pravděpodobně plánuje uvést více modelů, kdy jen ty označené přídomkem Pro nabídnou i podporu pro 5G sítě. Zároveň ale dostanou jednu podstatnou technologickou novinku.

Optická stabilizace obrazu (OIS) je aktuálně osazována do každého lepšího telefonu daného výrobce. Apple však má přijít s technologií stabilizace senzoru, která má nejen zdokonalit kvalitu výsledných snímků, značně má ale napomoci i zážitku z pohybu v rozšířené realitě.

Určitě si přečtěte

Články odjinud