iPhone 11 bude umět měnit perspektivu snímku i po vyfocení díky funkci Smart Frame

iPhone 11 bude umět měnit perspektivu snímku i po vyfocení díky funkci Smart Frame

To, že Apple v září představí tří nové modely telefonu iPhone, je téměř jistotou. Nástupci iPhonů Xs a Xs Max by navíc měli obsahovat tři objektivy, kdy ten nový bude po vzoru konkurence širokoúhlý, což už také není žádným tajemstvím. Nově se však objevily zajímavé informace o tom, co dokáže.

Vyjma toho, že třetí objektiv poskytne uživateli možnost fotografovat snímky se širším zorným úhlem, nabídne i softwarovou funkci, se kterou zatím žádný z výrobců telefonů s Androidem nepřišel. Ta se jmenuje „Smart Frame“ a jejím hlavním přínosem bude to, že i po pořízení snímku mu budete moci do jisté míry měnit perspektivu.

Podobně jako u portrétového režimu bude v tomto Apple kombinovat data z primární kamery, zde však místo teleobjektivu právě s tím širokoúhlým. K tomu je zapotřebí nejen nový objektiv, ale i velice výkonný hardware, se kterým by měly všechny tři novinky přijít (i když bude nástupce modelu XR o tuto funkčnost z důvodu chybějícího třetí objektivu ochuzen). Konkrétně se jedná o čip A13.

Obrázek 1.jpg
Vzhled nových iPhonů se změní pravděpodobně jen minimálně. Největší novinkou tak bude rozšíření systému objektivů fotoaparátu o ten širokoúhlý.

K tomu, aby bylo možné nové funkce využít, bude iPhone sbírat množství dat. Ta však budou ukládána lokálně a po zatím blíže nespecifikované době budou automaticky mazána, a to nejen z důvodu šetření úložné kapacity, ale i bezpečnosti. Jak bude funkce vypadat a co všechno dokáže, ještě není přesně známo, dá se ale předpokládat, že s ní do aplikace Fotoaparát přibude i nový režim, podobně jako tomu bylo u toho portrétového.

Na co se však mohou těšit všichni budoucí majitelé letošních iPhonů, je vylepšení čelní TrueDepth kamery. Ta totiž umožní super zpomalené nahrávání videozáznamu. Jak uvádějí různé zdroje, nových telefonů značky Apple bychom se měli dočkat někdy mezi 10. a 24. zářím.

Určitě si přečtěte

Články odjinud