iPad aplikace Pixelmator Photo dostala aktualizaci. Umí pracovat s kurzorem a nabízí Split View

15. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Pixelmator aktualizoval svou aplikaci Photo pro tablety iPad na verzi 1.2. Přidává především podporu kurzoru, kterým můžete rozhraní ovládat, nástroj Match Colors, funkci kopírování a vkládání ale také konečně umí i režim Split View.

Podporu kurzoru umožňuje operační systém iOS 13.4 a to nejen na nově představených iPadech Pro, ale i na starších zařízeních. Rozhraní systému a podporovaných aplikací tak můžete ovládat za pomoci Magic Keyboard od společnosti Apple, ale také s jejím trackpadem primárně určeným pro počítače Mac a stejně tak s řešeními od výrobců třetích stran.

Klepněte pro větší obrázek
Veškeré novinky nejen že vylepšují práci s editací, ale zejména ji i urychlují.

Novinkou je také podpora režimu Split View, který je součástí systému iOS už řadu let a umožní vám používat Pixelmator Photo vedle jiné aplikace bez nutnosti přepínání se mezi nimi. Nová je i funkce ML Match Colors, která vám za pomoci strojového učení umožní přizpůsobit vzhled a dojem z jedné fotografie na druhé. Hodí se tak zejména k editaci fotografií ze stejné série.

Pixelmator také přidal nový posuvník intenzity pro úpravy barev a předvoleb a více se integroval do systému. Když v něm některou fotografii otevřete, můžete ji přímo do titulu odeslat. Nemusíte tak aplikaci nejdříve otevírat a snímek hledat ručně. Práci ušetří i kopírování a vkládání vámi provedených editací.

Přibyla i řada oprav a vylepšení, mezi které patří např. změna textového popisu kroků zpět a dále v samostatné ikony a konečně korektně pracuje i sdílení skrze funkci AirDrop. Pixelmator Photo: Pro Editor můžete stahovat z obchodu App Store za 129 Kč.

Témata článku: iOS, Fotoaplikace, Apple, Telefony s iOS na Heureka.cz