iOS aplikace MetaLog vám umožní „přiřadit“ metadata k fotografiím pořízeným na kinofilm

4. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Pokud stále fotografujete na kinofilm, nebo pokud se této technologie jednoduše nechcete vzdát, můžete ji alespoň povýšit na další úroveň. Christopher Curzio totiž připravil aplikaci, která umí zaznamenávat metadata na film pořízených fotografií.

V aplikaci můžete sledovat více svých zařízeních a jejich filmů najednou a rychle se mezi nimi přepínat a zaznamenávat data pro každý nový snímek. Rozhraní je základní, nabízí ale téměř všechna nastavení, která pravděpodobně potřebujete. Jedná se o datum, objektiv, clonu, rychlost závěrky, korekci expozice, a samozřejmě i souřadnice GPS. Sami si pak můžete přidat informace o tom, jaké další příslušenství jste k zachycení snímku použili, přidat lze ostatně jakékoli potřebné poznámky.

Díky možnosti uložení informací jako vzor je pak můžete dále kopírovat, aniž byste je pokaždé nově zadávali. Veškeré informace jde také z aplikace exportovat ve formátu CSV. Aplikace vás vyjde na 25 Kč a neobsahuje reklamu ani žádné další In-App nákupy. Pro plný chod je nutné mít zařízení s operačním systém iOS alespoň o jeho verzi 12.2 nebo novější.

Základní informace: 

Témata článku: Analogová fotografie, Fotoaplikace, Film