Invex 2005: Křišťálové disky uděleny

Kategorie I: Profesionální hardware

Fujitsu Siemens Computers LIFEBOOK P1510
Jde o mimořádně lehký a odolný přenosný počítač s hmotností pod 1 kg, který spojuje vlastnosti plně funkčního notebooku s otočným tabletem. Je vybaven moderními bezpečnostními prvky.

Výrobce:
Fujitsu Siemens Computers
Vystavovatel: SUNNYSOFT s.r.o., Praha (pav. B/003) 

Kategorie II: Profesionální software

Eurotel Car Control
Předložený exponát je implementací integrující moderní technologie jako GPS a GSM, což spolu s poskytováním služby formou outsourcingu vytváří špičkové komplexní řešení vysoké užitné hodnoty.

Výrobci: Eurotel Praha spol. s r.o., Secar Bohemia, a.s., Praha, DELTAX Systems a.s.
Vystavovatelé: DELTAX Systems a Eurotel (pav. V/001 - Eurotel)

Kategorie III: Komunikační technologie

Praha5.net – internet zdarma
Průkopnický projekt, který ukazuje možný směr, kudy se má informační společnost ubírat. Projekt, který využívá technologii WiFi, umožňuje široké rozšíření internetových služeb.

Výrobci: Městská část Praha 5 a Casablanca INT
Vystavovatel: Ministerstvo informatiky ČR (pav. B/044a) 

Kategorie IV: Technologie pro digitální domácnost

Televize v kapse 
Televize v kapse představuje unikátní spojení digitálního televizního vysílání s technologií mobilního telefonu. Díky tomuto přístupu je možné interaktivně reagovat na vysílaný obsah a využívat tak služby typu televizního hlasování, získávání dalších podrobnějších informací, uskutečnění nákupu atd. Tato technologie tak definuje nové možnosti moderní informační společnosti.

Výrobce a vystavovatel: T-Mobile Czech Republic, a.s., Praha (pav. Brno)

Kategorie V: Software pro domácnost, zábavu a vzdělávání

Zoner Photo Studio 8
Exponát svým zaměřením přesně spadá do obsahové náplně této kategorie. Tento špičkový a uživatelsky příjemný software má vysokou užitnou hodnotu pro stále se rozšiřující oblast uživatelů v oboru jak amatérské, tak i profesionální digitální fotografie. Je výsledkem víceletého soustavného vývoje. Od roku 2004, kdy získal prestižní ocenění návštěvníků „Diamantové oko“ a „Cenu Ela“, doznal velmi významných zlepšení (např. komfortní vytváření panoramatických snímků, pseudo3-D snímků, export do formátu „prezentace pdf.“ a další). Velkým kladem je vynikající poměr ceny k užitné hodnotě.

Výrobce a vystavovatel: ZONER software, s.r.o., Brno (pav. B/003) 


Křišťálový disk generálního ředitele a.s. Veletrhy Brno

E-500 a SSWF – Super Sonic Wave Filter
Hodnoticí komise kategorie profesionální software doporučila udělit zvláštní cenu generálního ředitele a.s. Veletrhy Brno exponátu Olympus E-500. Tento exponát má vestavěný patentovaný antiprachový filtr Supersonic Wave Filter s ultrazvukovými vibracemi pro odstranění prachu, CCD snímač s plnoformátovým přenosem s rozlišením 8 milionů pixelů a vyšším poměrem odstupu signálu od šumu, velký obrazový displej LCD s úhlopříčkou 6,4 cm a mimořádně vysoký poměr užitné hodnoty k ceně.

Výrobce:
OLYMPUS CORPORATION JAPONSKO
Vystavovatel: OLYMPUS C&S spol. s.r.o. (pav. B/003)

 

Zdroj informací: http://www.bvv.cz/invex 

Určitě si přečtěte

Články odjinud