Invex 2005: Křišťálové disky uděleny

25. října 2005
TWEET SDÍLET

Na včerejším slavnostním galavečeru veletrhů INVEX a DIGITEX 2005 byly slavnostně předány Křišťálové disky za letošní rok. V jednotlivých kategoriích je získaly následující exponáty.

Kategorie I: Profesionální hardware

Fujitsu Siemens Computers LIFEBOOK P1510
Jde o mimořádně lehký a odolný přenosný počítač s hmotností pod 1 kg, který spojuje vlastnosti plně funkčního notebooku s otočným tabletem. Je vybaven moderními bezpečnostními prvky.

Výrobce:
Fujitsu Siemens Computers
Vystavovatel: SUNNYSOFT s.r.o., Praha (pav. B/003) 

Kategorie II: Profesionální software

Eurotel Car Control
Předložený exponát je implementací integrující moderní technologie jako GPS a GSM, což spolu s poskytováním služby formou outsourcingu vytváří špičkové komplexní řešení vysoké užitné hodnoty.

Výrobci: Eurotel Praha spol. s r.o., Secar Bohemia, a.s., Praha, DELTAX Systems a.s.
Vystavovatelé: DELTAX Systems a Eurotel (pav. V/001 - Eurotel)

Kategorie III: Komunikační technologie

Praha5.net – internet zdarma
Průkopnický projekt, který ukazuje možný směr, kudy se má informační společnost ubírat. Projekt, který využívá technologii WiFi, umožňuje široké rozšíření internetových služeb.

Výrobci: Městská část Praha 5 a Casablanca INT
Vystavovatel: Ministerstvo informatiky ČR (pav. B/044a) 

Kategorie IV: Technologie pro digitální domácnost

Televize v kapse 
Televize v kapse představuje unikátní spojení digitálního televizního vysílání s technologií mobilního telefonu. Díky tomuto přístupu je možné interaktivně reagovat na vysílaný obsah a využívat tak služby typu televizního hlasování, získávání dalších podrobnějších informací, uskutečnění nákupu atd. Tato technologie tak definuje nové možnosti moderní informační společnosti.

Výrobce a vystavovatel: T-Mobile Czech Republic, a.s., Praha (pav. Brno)

Kategorie V: Software pro domácnost, zábavu a vzdělávání

Zoner Photo Studio 8
Exponát svým zaměřením přesně spadá do obsahové náplně této kategorie. Tento špičkový a uživatelsky příjemný software má vysokou užitnou hodnotu pro stále se rozšiřující oblast uživatelů v oboru jak amatérské, tak i profesionální digitální fotografie. Je výsledkem víceletého soustavného vývoje. Od roku 2004, kdy získal prestižní ocenění návštěvníků „Diamantové oko“ a „Cenu Ela“, doznal velmi významných zlepšení (např. komfortní vytváření panoramatických snímků, pseudo3-D snímků, export do formátu „prezentace pdf.“ a další). Velkým kladem je vynikající poměr ceny k užitné hodnotě.

Výrobce a vystavovatel: ZONER software, s.r.o., Brno (pav. B/003) 


Křišťálový disk generálního ředitele a.s. Veletrhy Brno

E-500 a SSWF – Super Sonic Wave Filter
Hodnoticí komise kategorie profesionální software doporučila udělit zvláštní cenu generálního ředitele a.s. Veletrhy Brno exponátu Olympus E-500. Tento exponát má vestavěný patentovaný antiprachový filtr Supersonic Wave Filter s ultrazvukovými vibracemi pro odstranění prachu, CCD snímač s plnoformátovým přenosem s rozlišením 8 milionů pixelů a vyšším poměrem odstupu signálu od šumu, velký obrazový displej LCD s úhlopříčkou 6,4 cm a mimořádně vysoký poměr užitné hodnoty k ceně.

Výrobce:
OLYMPUS CORPORATION JAPONSKO
Vystavovatel: OLYMPUS C&S spol. s.r.o. (pav. B/003)

 

Zdroj informací: http://www.bvv.cz/invex 


Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Pokud potřebujete s někým sdílet informaci o tom, kde se aktuálně nalézáte, pak můžete využít řadu různých řešení. Některá načrtneme v tomto článku.

Karel KiliánJakub Michlovský
Mobilní aplikace
Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Téměř dvě dekády jsme čekali na to, než se Nintendo vrátí k původnímu plošinovkovému pojetí Metroidu. Dread navazuje tam, kde Fusion skončil a pro fanoušky žánru je bezesporu povinností.

Martin Nahodil
Metroid DreadNintendo SwitchRecenze
Lidé na Azorské ostrovy přišli o sedm století dříve, než jsme se domnívali. Mohli je kolonizovat Vikingové

Lidé na Azorské ostrovy přišli o sedm století dříve, než jsme se domnívali. Mohli je kolonizovat Vikingové

** Výsledky nových výzkumů posouvají počátky osídlení Azorských ostrovů o sedm století dál do minulosti ** Dokazují to usazeniny na dnech azorských jezer nesoucí jasné stopy po přítomnosti chovatelů dobytka ** Mnohé naznačuje, že těmito osadníky byli Vikingové

Jaroslav Petr
ArcheologieHistorie