Integrace IGTV mizí z Instagramu a influencer za mřížemi

22. ledna 2020
TWEET SDÍLET
Integrace IGTV mizí z Instagramu a influencer za mřížemi

Instagram se rozhodl k ráznému kroku. Po uvedení služby IGTV, která slouží k publikování a prohlížení dlouhých videí, ji silně provázal i do mateřské aplikace Instagramu. Logo aplikace jste totiž vždy našli na domovské obrazovce hned vedle zpráv. Nyní ale nadobro zmizelo.

Sloužilo k přímému přesměrování do služby IGTV a dle informací od zástupců Instagramu, jej používalo jen mizivé procento uživatelů. Obecně IGTV nesklízí takové úspěchy, jak se možná čekalo. Dle webu TechCrunch si totiž samostatnou aplikaci za 18 měsíců její existence stáhlo jen něco kolem 7 milionů uživatelů. Instagram jich má přitom více jak miliardu.

Klepněte pro větší obrázek
Ikona IGTV byla z domovské obrazovky aplikace Instagram nadobro odstraněna.

Pokud jste si ale videa v IGTV oblíbili a samostatnou aplikaci nepoužíváte, pořád máte možnost konzumovat je v rámci aplikace Instagram. Stále se totiž budou zobrazovat v záložkách hledání, v doporučených příspěvcích a stejně tak v profilech uživatelů, kteří je publikují.

Jedna z možných příčin, která za „neúspěchem“ IGTV stojí, je jistě absence otevřeného způsobu vydělávání peněz. Instagram totiž nikomu nic neplatí, jeho influenceři jsou tak odkázáni jen na různé spolupráce se společnostmi.

Klepněte pro větší obrázek
Úplně ale provázanost zaříznuta nebyla. S IGTV se v Instagramu tak nadále počítá.

5 dní za mřížemi. A to si může gratulovat

Instagramový a YouTube influencer Vitaly Zdorovetskiy byl nedávno egyptskými úřady uvězněn za to, že vylezl na Velkou pyramidu v Gíze. Za mřížemi strávil 5 dní a ke svému pobytu sdělil: „Byl jsem ve vězení už mnohokrát, ale toto bylo zdaleka nejhorší. Viděl jsem zde hrozné věci a nikomu podobný zážitek nepřeji. Stálo to za to? Určitě! Udělal jsem to totiž pro dobrou věc.“ Celý podnik totiž učinil na podporu požáry sužované Austrálii.

„Letěl jsem z Los Angeles do Egypta, abych vylezl na jednu z nejstarších archeologických památek na světě, Velkou pyramidu v Gíze. Chtěl jsem zde učinit prohlášení a upozornit všechny lidi, aby věděli, jak důležité, že každý může zachraňovat svět.“ Také se vám na tom něco nezdá? Předně proč Egypt, když chce pomoci Austrálii a proč „ničí“ památku, když chce upozorňovat na různé katastrofy?

Nad Vitalyho činem zůstává rozum stát i mnohým jeho sledujícím. Je sice fakt, že někteří mají stejné smýšlení a s jeho „nápadem“ se ztotožňují, většina jej ale odmítla. Aktér si navíc může gratulovat, že ve vězení strávil jen 5 dní. Za jakékoli neoprávněné chování na tamních památkách totiž egyptské úřady chtějí začít dávat minimální vězení o délce jednoho měsíce a peněžitou pokutu 3 000 EGP (6 315 dolarů, cca 145 tisíc Kč). Pokud je k tomu pak prohřešek spojen i s porušováním veřejné slušnosti (nahotou), je pokuta zdvojnásobena. Takže pro Vitaliho možná štěstí, že když na pyramidu lezl, byl alespoň oblečený.

Témata článku: Kultura, Fotoaplikace, Instagram

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

10 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm