Integrace IGTV mizí z Instagramu a influencer za mřížemi

22. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Instagram se rozhodl k ráznému kroku. Po uvedení služby IGTV, která slouží k publikování a prohlížení dlouhých videí, ji silně provázal i do mateřské aplikace Instagramu. Logo aplikace jste totiž vždy našli na domovské obrazovce hned vedle zpráv. Nyní ale nadobro zmizelo.

Sloužilo k přímému přesměrování do služby IGTV a dle informací od zástupců Instagramu, jej používalo jen mizivé procento uživatelů. Obecně IGTV nesklízí takové úspěchy, jak se možná čekalo. Dle webu TechCrunch si totiž samostatnou aplikaci za 18 měsíců její existence stáhlo jen něco kolem 7 milionů uživatelů. Instagram jich má přitom více jak miliardu.

Klepněte pro větší obrázek
Ikona IGTV byla z domovské obrazovky aplikace Instagram nadobro odstraněna.

Pokud jste si ale videa v IGTV oblíbili a samostatnou aplikaci nepoužíváte, pořád máte možnost konzumovat je v rámci aplikace Instagram. Stále se totiž budou zobrazovat v záložkách hledání, v doporučených příspěvcích a stejně tak v profilech uživatelů, kteří je publikují.

Jedna z možných příčin, která za „neúspěchem“ IGTV stojí, je jistě absence otevřeného způsobu vydělávání peněz. Instagram totiž nikomu nic neplatí, jeho influenceři jsou tak odkázáni jen na různé spolupráce se společnostmi.

Klepněte pro větší obrázek
Úplně ale provázanost zaříznuta nebyla. S IGTV se v Instagramu tak nadále počítá.

5 dní za mřížemi. A to si může gratulovat

Instagramový a YouTube influencer Vitaly Zdorovetskiy byl nedávno egyptskými úřady uvězněn za to, že vylezl na Velkou pyramidu v Gíze. Za mřížemi strávil 5 dní a ke svému pobytu sdělil: „Byl jsem ve vězení už mnohokrát, ale toto bylo zdaleka nejhorší. Viděl jsem zde hrozné věci a nikomu podobný zážitek nepřeji. Stálo to za to? Určitě! Udělal jsem to totiž pro dobrou věc.“ Celý podnik totiž učinil na podporu požáry sužované Austrálii.

„Letěl jsem z Los Angeles do Egypta, abych vylezl na jednu z nejstarších archeologických památek na světě, Velkou pyramidu v Gíze. Chtěl jsem zde učinit prohlášení a upozornit všechny lidi, aby věděli, jak důležité, že každý může zachraňovat svět.“ Také se vám na tom něco nezdá? Předně proč Egypt, když chce pomoci Austrálii a proč „ničí“ památku, když chce upozorňovat na různé katastrofy?

Nad Vitalyho činem zůstává rozum stát i mnohým jeho sledujícím. Je sice fakt, že někteří mají stejné smýšlení a s jeho „nápadem“ se ztotožňují, většina jej ale odmítla. Aktér si navíc může gratulovat, že ve vězení strávil jen 5 dní. Za jakékoli neoprávněné chování na tamních památkách totiž egyptské úřady chtějí začít dávat minimální vězení o délce jednoho měsíce a peněžitou pokutu 3 000 EGP (6 315 dolarů, cca 145 tisíc Kč). Pokud je k tomu pak prohřešek spojen i s porušováním veřejné slušnosti (nahotou), je pokuta zdvojnásobena. Takže pro Vitaliho možná štěstí, že když na pyramidu lezl, byl alespoň oblečený.

Témata článku: Kultura, Fotoaplikace, Instagram


Recenze mobilu Sony Xperia 5 IV. Povedený skoro kompakt, který trpí na horečky

Recenze mobilu Sony Xperia 5 IV. Povedený skoro kompakt, který trpí na horečky

** Sony opět zvládlo dát maximum funkcí do kompaktního těla ** Povedly se foťáky s přirozeným zobrazením scény ** Cena může být až příliš sebevědomá

Jan Pánek
Vlajková loďRecenze
Šest desktopových klientů pro Mastodon. Některé připomínají TweetDeck, jeden běží ve Windows 95

Šest desktopových klientů pro Mastodon. Některé připomínají TweetDeck, jeden běží ve Windows 95

**Pro Mastodon existuje řada klientů třetích stran. **Část z nich napodobuje TweetDeck, jeden zase Slack. **Mastodon 3.11 For Workgroups míří na uživatele Windows 95.

Petr Urban
MastodonSociální sítěSoftware
Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

** Amazonu a Facebooku vývoj vlastních telefonů nic nepřinesl ** Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu ** Pokud zmizí Twitter z mobilních obchodů, nebude mít jinou možnost

Martin Chroust
Elon MuskTwitterSmartphony
Apple měl tablet už v roce 1979. Ale trochu jiný, než myslíte

Apple měl tablet už v roce 1979. Ale trochu jiný, než myslíte

** Apple uvedl vlastní tablet už v roce 1979 ** Jednalo se o příslušenství k počítači, které usnadňovalo kreslení ** Na trhu byl několik let před první myší

Karel Javůrek
TabletyHistorieApple
Recenze hry Evil West. Originálně pojatá akční řežba s kovboji a upíry

Recenze hry Evil West. Originálně pojatá akční řežba s kovboji a upíry

Vývojáři z polského studia Flying wild hog moc dobře vědí, že akční adventury umí. Podaří se jim výpravou po divokém západě navázat na úspěch jejich předešlého díla Shadow Warrior 3? Musím přiznat, že odpověď nemůže být úplně jednoznačná.

Michal Drmla
Evil WestRecenzePC