Instasize – aplikace pro influencery, která toho profíkům moc nenabídne

11. července 2020
TWEET SDÍLET

Ač takový může budit dojem, není Instasize jen běžnou fotoeditační aplikací pro mobilní telefony. Je totiž zaměřena na tvorbu obsahu pro sociální sítě. Kreativcům tak poskytuje účinné nástroje, se kterými své snímky připraví rychleji a přesně dle svých požadavků. Je ale třeba počítat i s určitými omezeními. 

Instasize je zdarma. Do zařízení si jej nainstalujete bez jakékoli investice. Pokud si ale chcete užít aplikaci naplno, čeká vás obligátní předplatné. To vám přidá dalších 130 filtrů a více jak 100 rámečků. Pokud si pak myslíte, že je nepotřebujete, jste na omylu.

Vzhledem k zaměření aplikace je možnost výběru její hlavní síla. Zde nejde o profesionální editaci, zde jde přece jen o sociální sítě. Na zkoušku všech funkcí máte tři dny, pak už je nutné platit 129 Kč měsíčně.

Instasize není fotografickou aplikací, zde jen upravujete načtené snímky. To nejen z galerie, ale například i ze služby Unsplash. Editor na vás v první řadě vyrukuje s určením poměru stran. Můžete se držet originálu, ale vybírat i podle toho, na jakou sociální síť chcete výsledek nahrát. Samozřejmě nechybí možnost Příběhů. Můžete vkládat rámečky s různými vzory, barvami, gradientem atd. 

Další volbou jsou filtry. Těch je mnoho a mnoho. Aplikace vám vybrané doporučuje, další předkládá v tematických sadách. Určit jim lze i intenzitu. Následná editace poskytuje určení základních hodnot, vyniká ale možností retuše, a to od akné až po bělení zubů nebo zjemňování pleti.

K editaci portrétů si tak nemusíte odbíhat nikam jinam. Následná koláž pak umožní zkombinovat dvě až šest fotografií. Následuje ještě možnost vložení textu o mnoha barvách v mnoha rozličných fontech.

Pak už vám nezbude nic jiného, než výsledek uložit či jej přímo sdílet v patřičné síti. Čím tedy aplikace boduje? Samozřejmě zaměřením na tvorbu obsahu pro sociální média. Nemusíte si tak lámat hlavu nad ideálním poměrem stran pro tu kterou síť či její funkci. Rámečky ozvláštní zejména příběhy, použití filtrů stojí a padá čistě na vašem specifickém stylu. 

Základní informace: 

  • Název: Instasize Foto Editor
  • Vývojář: Instasize Inc.
  • Velikost: 293,3 MB
  • Cena: Zdarma s předplatným
  • stažení: web aplikace, aplikace v App Store, aplikace v Google Play

Témata článku: Fotoškola, Software, Fotomobily, Fotoaplikace, iOS, iPhone, Instagram, Android, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola