Instagram slaví 10 let. Slavte s ním a změňte si ikonu aplikace, třeba na tu úplně první

6. října 2020
TWEET SDÍLET

Dne 6. října 2010 byla v obchodě App Store společnosti Apple zveřejněna aplikace sociální sítě Instagram. Tehdy svým uživatelům poskytla zejména sdílení fotografií, kdy nabízela i vlastní editor postavený především na mnoha rozličných filtrech a rámečcích. K aktuálnímu výročí si můžete změnit ikonu aplikace, třeba úplně na tu první, nebo dokonce tu prototypovou.

Dnes už toho Instagram umí o poznání více. Vyjma sdílení fotografií v něm můžete publikovat i videa, komunikovat s přáteli a v něm publikovaný obsah už nemusí mít striktní poměr stran 1:1. Používat jej vyjma iOS můžete i na zařízeních s Androidem, na který byla aplikace vydána 3. dubna 2012, podívala se ale např. i na zařízení s Windows Phone 8 a novější. Síť nabízí i přehledné webové rozhraní, chybí jí však klient pro tablety iPad.

Nyní si pro své uživatele vývojáři aplikace připravili příjemný dárek. Po poslední aktualizaci aplikace si můžete změnit její ikonu na ploše svého zařízení. Stačí vám k tomu rozkliknout si nabídku tří linek vpravo nahoře u vašeho profilu, vybrat Nastavení a vyjet úplně nahoru. Následně se vám zobrazí výzva k oslavě výročí. Zde si můžete vybrat, kterou ikonu aplikace chcete používat.

Úplně první je ta z roku 2010, tedy ještě před vydáním samotného titulu s pojmenováním Krycí název. Ta původní byla přítomna od vydání aplikace 6. 10. 2010 jen do konce měsíce (27. 10. 2010), kdy se zformovalo oficiální a ikonické logo služby. To dostalo jen mírnou obměnu v roce 2011, a poté vydrželo až do velké změny designu v roce 2016. Z aktuálního loga vychází ještě několik variant, jako jsou Stmívání, Východ slunce, Polární záře, k dispozici jsou ale i kontrastní Tmavé (bílé na černém podkladu) nebo Světlé (černé na bílém podkladu) atd.

Témata článku: Apple, Fotoaplikace, iPhone, Android, iOS, Instagram


Europa má slabou atmosféru z vodní páry. Zajímavé je, že jen nad jednou polokoulí

Europa má slabou atmosféru z vodní páry. Zajímavé je, že jen nad jednou polokoulí

** Astronomové objevili v okolí Europy vodní páru ** Atmosféra se nachází jen nad jednou polokoulí ** Vodní pára se do atmosféry dostává sublimací z povrchového ledu

Petr Kubala
AtmosféraAstronomie
PETA má problém s kohoutími zápasy ve Far Cry 6. Chce je odstranit

PETA má problém s kohoutími zápasy ve Far Cry 6. Chce je odstranit

Ubisoft si zase pro jednou naběhl.

Michal Maliarov
Far Cry 6FPS
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android