Instagram slaví 10 let. Slavte s ním a změňte si ikonu aplikace, třeba na tu úplně první

6. října 2020
TWEET SDÍLET

Dne 6. října 2010 byla v obchodě App Store společnosti Apple zveřejněna aplikace sociální sítě Instagram. Tehdy svým uživatelům poskytla zejména sdílení fotografií, kdy nabízela i vlastní editor postavený především na mnoha rozličných filtrech a rámečcích. K aktuálnímu výročí si můžete změnit ikonu aplikace, třeba úplně na tu první, nebo dokonce tu prototypovou.

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Dnes už toho Instagram umí o poznání více. Vyjma sdílení fotografií v něm můžete publikovat i videa, komunikovat s přáteli a v něm publikovaný obsah už nemusí mít striktní poměr stran 1:1. Používat jej vyjma iOS můžete i na zařízeních s Androidem, na který byla aplikace vydána 3. dubna 2012, podívala se ale např. i na zařízení s Windows Phone 8 a novější. Síť nabízí i přehledné webové rozhraní, chybí jí však klient pro tablety iPad.

Nyní si pro své uživatele vývojáři aplikace připravili příjemný dárek. Po poslední aktualizaci aplikace si můžete změnit její ikonu na ploše svého zařízení. Stačí vám k tomu rozkliknout si nabídku tří linek vpravo nahoře u vašeho profilu, vybrat Nastavení a vyjet úplně nahoru. Následně se vám zobrazí výzva k oslavě výročí. Zde si můžete vybrat, kterou ikonu aplikace chcete používat.

Úplně první je ta z roku 2010, tedy ještě před vydáním samotného titulu s pojmenováním Krycí název. Ta původní byla přítomna od vydání aplikace 6. 10. 2010 jen do konce měsíce (27. 10. 2010), kdy se zformovalo oficiální a ikonické logo služby. To dostalo jen mírnou obměnu v roce 2011, a poté vydrželo až do velké změny designu v roce 2016. Z aktuálního loga vychází ještě několik variant, jako jsou Stmívání, Východ slunce, Polární záře, k dispozici jsou ale i kontrastní Tmavé (bílé na černém podkladu) nebo Světlé (černé na bílém podkladu) atd.

Témata článku: Fotoaplikace, Apple, iPhone, iOS, Instagram, Android

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

4 Petr Březina

Petr Březina
ZeissKompaktní fotoaparáty
Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

15 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zoner Photo StudioSoftware