Instagram má chybu. Umožní vám sdílet extrémně dlouhé fotografie

Instagram má chybu. Umožní vám sdílet extrémně dlouhé fotografie

Pokud jste si i vy všimli, že vaši sledující sdílí extrémně dlouhé fotografie, je to z důvodu chyby Instagramu. Ten, i když je na rozměry vkládaného obsahu poměrně striktní, je umožňuje v rámci své sítě sdílet kvůli programové chybě. Pokud chcete své sledující pobavit, nebo naopak rozzlobit, můžete to vyzkoušet sami.

Někdo jimi totiž může upoutat, jiný pobavit a další naštvat, pokud podobných snímků bude sdílet více. Zaberou totiž opravdu velké množství obsahu na domovské obrazovce a skutečně vám chvilku potrvá, než se jimi „přerolujete“. Postup je přitom poměrně jednoduchý. Stačí, když svou fotografii nahrajete do webového rozhraní služby Simple Image Resizer, určíte jí šířku 30 a výšku 600 (rozhraní funguje i na mobilech), uložíte do galerie a poté nahrajete na Instagram.

Společnost Facebook, který Instagram vlastní, si je chyby vědoma a pracuje na jejím odstranění, jak její zástupci uvedli pro magazín The Verge. Chyba se navíc týká jen verze aplikace pro iOS, na Androidu se vám podobný žertík tedy nepovede.

Určitě si přečtěte

Články odjinud