Instagram je na Applu v elegantní černé a hodně mu sluší. Aktualizováno: Už také na Androidu

8. října 2019
TWEET SDÍLET

Poslední verze Instagramu pro mobilní zařízení zařízení Apple nabízí tmavý režim prostředí, který začaly podporovat aktuální iOS a iPadOS 13.

Z informací dostupných při aktualizaci na verzi 114 to nepoznáte. Instagram už mnoho měsíců aktualizace odbývá sdělením „opravy chyb a vylepšování výkonu“. Ale jestli máte v telefonu nebo tabletu nastavený tmavý režim, stačí Instagram zapnout a hned uvidíte.

Přímo v Instagramu si režim zobrazení nemůžete vybrat. Vždy přebírá nastavení systému. Podívejte se na obrázky v galerii, podle našeho názoru je tmavé prostředí pro prezentaci fotografií skvělé.

Tip: Jestli vám App Store aktualizaci Instagramu ještě nenabídl, potáhněte v něm stránku s účtem směrem dolů. Aktualizace jsou distribuované postupně a tímto způsobem načtete i ty, které by samy přišly až později.

Android se na tmavý režim chystá také. Jestli aktualizujete aplikace rychleji (přes APK), možná jste na tmavou verzi stihli narazit přibližně před týdnem. Vývojáři ale prostředí v další verzi zase vrátili zpět do původní světlé podoby. Odhadujeme tedy, že tmavý režim brzy přijde na Android oficiálně.

Tmavý Instagram na Androidu se nám podařilo zachytit, podívejte se do galerie.

Aktualizováno: Tmavý Android už můžete aktualizovat z Google Play. Stejně jako aplikace pro iOS si ale bere nastavení ze systému, tmavé prostředí proto mohou využít jen telefony s nejnovější verzí Androidu.

Konec Following, už nezjistíte, co dělají ostatní

Instagram v nové verzi přichází s ještě jednou, už ne tak vítanou změnou: zruší stránku Following. V ní jste viděli, co právě dělají lidé, které sledujete: jaké fotky se jim líbily, koho začali sledovat, kam přidali komentář.

Instagram záložku Following ruší postupně. Jak můžete vidět na obrázku, u jednoho účtu jsme ji ještě chytili, na druhém je už nová stránka Activity. V ní jsou jen aktuality k vašim vlastním fotkám a k obsahu, kde vás někdo označil.

Klepněte pro větší obrázek 
Původní a nová verze stránky „pod srdíčkem“

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, Instagram, Android

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Petr Březina

Petr Březina
Příslušenství
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie