Instagram bude bojovat za dobrou věc. Nabídne osobní fundraising

Instagram bude bojovat za dobrou věc. Nabídne osobní fundraising

Fundraising čili systematická činnost, jejímž výsledkem je získání finančních či jiných prostředků na obecně prospěšnou činnost organizací nebo jednotlivců se na Facebooku setkal s poměrně kladným ohlasem. Uživatelé ve Velké Británii, Irsku a USA už nyní mohou i na Instagramu hostovat fundraisery nejen pro svou firmu, ale i pro přítele nebo pro jakoukoli jinou osobní věc.

fundrising 1.jpg
Ať už chcete vybrat finance pro dobrou věc, nebo „jen“ pro svou firmu, nabízí k tomu specializovaný nástroj i sociální síť Instagram. S jistým omezením tedy.

Fundraising je poslední dobou poměrně populární. Podle Facebooku získali lidé už skrze jeho sítě přes 64 milionů dolarů pro boj s COVID-19 a pro rasovou rovnoprávnost po celém světě. Za posledních 30 dní se navíc toto darování financí jen na území USA zdvojnásobilo. Pro takovou finanční podporu ale samozřejmě platí určité podmínky, které je nutné dodržet.

Všichni fundraiseři procházejí procesem přezkumu, podmínkou pak samozřejmě je věk účastníka starší 18 let (více najdete na stránkách Zásady týkající se osobních dobročinných sbírek). Ve výchozím nastavení trvá každý fundraising 30 dní, můžete jej ale neomezeně prodlužovat. Vybírat lze napříč 14 dostupnými kategoriemi. Jestli a kdy bude tato možnost zavedena celosvětově, zatím není úplně jasné. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud