Inspirace je důležitá. Pomůže vám s ní nový projekt na Kickstarteru

19. května 2021
TWEET SDÍLET

Máte rádi fotografii? Pak se pravděpodobně budete snažit ovládnout její základy tak, abyste mohli každou scénu zachytit v tom nejlepším možném světle. Nestačí vám jen fotovybavení, ale i vědomosti. S těmi mohou pomoci nové karty Inspiracles, na jejichž podporu právě běží Kickstarterová kampaň.

Jedná se o barevné balíčky karet plné kreativních nápadů a cvičení, které vám usnadní učení se základům fotografie. Jednotlivé karty vždy obsahují tři body, které vám s fotografií pomohou více než dlouhé vysvětlování. Jedná se o sekci popisu, která vás uvede do problému, tipy, které vám s ním poradí a příklady i s ukázkovými fotografiemi.

Výhodou tohoto řešení je, že karty můžete mít pořád po ruce a že se obsažené informace nezabývají technikou, proto se nezaobírají žádným specifickým fotografickým zařízením, díky čemuž se hodí i pro mobilní fotografy.

Každý ze tří dostupných balíčku je dvakrát větší než hrací karty a obsahuje jich rovnou 56. Náhled prvních deseti si můžete prohlédnout na stránkách Kickstarteru. Klasická edice poskytuje kreativní nápady, které pokrývají celé spektrum fotografování, takže se s nimi naučíte vidět svět kolem sebe v obrazech, spolu s mnoha kompozičními a koncepčními technikami. Následují sady krajina a portréty.

Společnost Inspiracles se snaží proniknout touto kampaní na světový trh, protože dosud působila jen na tom domácím v Německu. Tam také prodala na 36 tisíc balíčků ve své mateřštině. Karty s anglickými popisky jsou v rámci Kickstarter kampaně za 16 euro jeden (cca 410 Kč), tedy s 20% slevou oproti plánované distribuci. Všechny tři varianty jsou ke koupi za 40 euro (cca 1 020 Kč). S doručováním balíčku podporovatelům kampaně se má začít v září letošního roku. Cílem bylo vybrat 4 100 euro, a i když zbývá do konce kampaně ještě na 22 dní, už byl překonán.

Témata článku: Fotoškola, Příslušenství, Kickstarter

Určitě si přečtěte

Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Výběr snímků měsíce dubna má společného jmenovatele v chápání hranic. V dynamicky se měnícím světě, chceme a potřebujeme sami pro sebe vnímat pevnost či tekutost, ostrost či tupost, rovnováhu nebo bouřlivý var.

2 Michal Černý

Michal Černý
Kultura
Vyčistěte a obarvěte své staré fotky zcela zdarma

Vyčistěte a obarvěte své staré fotky zcela zdarma

15 Adam Kos

Adam Kos
Fotografický software
9 fotoaparátů, které tvořily dějiny digitální fotografie

9 fotoaparátů, které tvořily dějiny digitální fotografie

Podívejte s s námi na fotoaparáty, které se staly důležitými milníky v dějinách digitálního fotografování. Ať už z pohledu technologických inovací, či rozšíření média fotografie mezi širokou veřejnost.

22 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika