Ilford rozšiřuje nabídku filmového materiálu Ortho plus o nové formáty

30. října 2019
TWEET SDÍLET

Specialista na černobílou analogovou fotografii, společnost Ilford, rozšířila nabídku filmu Ortho Plus, který je určen zejména pro technickou fotografii a dosud byl nabízen pouze v podobě plochých filmů.

Nově bude materiál dostupný také jako svitkový film (120) a klasický kinofilm (35 mm), citlivost je ISO 80 pro přirozené osvětlení a ISO 40 pro zářivkové osvětlení. Film je citlivý zejména na modrou a zelenou složku světla a vše co je zbarvené do červena nebo oranžova zobrazuje významně tmavší. Mimo jiné je používán pro záznam stop krve při forenzní práci. Na trhu by se měl film v nových formátech objevit v listopadu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Společně s uvedením nových formátů filmů také Ilford oznámil vývoj nové verze multigradačních fotopapírů, které budou na trhu pod označením Ilford Multigrade V RC Deluxe. Nová verze by měla přinést sytější černou a jemnější rozlišení ve středních tónech.

Novinkou je také sestavení základního balíčku pro vyvolávání filmů, který obsahuje vše potřebné pro začínající fotografy.

Témata článku: Technika, Analog, Ilford

Určitě si přečtěte

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

Objektiv je nedílnou součástí každého fotoaparátu a u některých je možné jej vyměnit. To je obrovská výhoda při kreativní fotografické tvorbě. Jaké sklo by se mohlo objevit pod vánočním stromečkem nadšeného fotografa?

42 Petr Březina

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina