I focením se dá dobře živit

Prezentace klienta 9. října 2019
TWEET SDÍLET
I focením se dá dobře živit
Přemýšleli jste někdy jaké by mělo být zaměstnání, které Vás opravdu baví? Práce, na kterou se těšíte a trávíte v ní více času, než je často nutné. Činnost, která není jen zdrojem obživy, ale je i vášní, sebevyjádřením s možností uplatnění své kreativity. Práce, kde jste sami pány svého času, ale zároveň je jen na vás, jaký bude výsledek.

A co focení? Dá se jím uživit? A co víc, dobře uživit? Ano dá. Cesta není lehká, je na ní hodně překážek, které se často zdají jako v každém podnikání na začátku nepřekonatelné, ale ti, co vydrží jsou za svou píli odměněni. Kde jinde můžete naplno rozvinout a zvěčnit své vnímání světa než přes hledáček objektivu, procestovat všechny kouty světa nebo se poznat s obdivovanými celebritami.

Klepněte pro větší obrázek

Svůj sen stát se profesionálním fotografem si splnil i Martin Krystýnek, který se profesionálnímu focení věnuje od roku 2010 a jen za posledních 5 let získal více jak 350 mezinárodních ocenění, čestných uznání či nominací v nejprestižnějších fotografických soutěžích po celém světě. Raketový start fotografické kariéry zažívá i Miloš Nejezchleb, který se věnuje umělecké konceptuální fotografii od roku 2016. Od té doby získal přes deset mezinárodních ocenění, vystavoval v Paříži, Benátkách, Torontu a letos se chystá do dalších světových měst. Uspět ve svatební fotografii se jednoho dne rozhodl také Petr Pělucha, který své začátky komentuje slovy:

Měl jsem foťák v ruce a rozhodl jsem se, že budu svatebním fotografem. Nic jsem vlastně neuměl, jen hezky cvakat. Na přežití první zimy jsem si musel půjčit peníze, a to mi bylo proti srsti. Rozhodl jsem se, že se musím naučit, jak ve svatební fotografii uspět…

A podařilo se. Petr dnes patří mezi nejlepší české svatební fotografy. Oceňován je i v zahraničí.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud i vy máte své fotografické sny a cíle a focení je vaším vysněným povoláním, přijďte se inspirovat 19. října do Národního domu na Vinohradech. Koná se zde již 7. ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO, kde vám více jak čtyřicet předních fotografů povypráví, jaká byla jejich cesta. Možná je to ten okamžik, který nastartuje i vaši kariéru.

Více na www.fotoexpo.cz.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

12 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

52 Adam Kos