HP Photosmart R507

23. listopadu 2004
TWEET SDÍLET
HP Photosmart R507
Čtyřmegový přírůstek do nové modelové řady Photosmart R od HP, má namířeno k nenáročným fotografům. Za slušnou cenu jim nabízí zejména drobné, lehké a solidní tělo, nenáročné ovládání a dobře míněné rady v interním Helpu. Chybí mu však pohotovost a lepší softwarové zpracování obrazu.

Velmi příjemné rozměry, tvar i design fotoaparátu sbírají kladné body. Podobně pohodlné ovládání, kterému lze snad vytknout jen absenci vyvedení funkcí na šipky pětisměrného ovladače. Textové menu je přehledné, kompletní je indikace aktivních funkcí na LCD – ikonky se však urputně brání skrytí a stává se, že v rozích prostě zavazí. Pohotovost a rychlost není právě nejlepší, mějme však na paměti, že se jedná o přístroj dnes spíše základní třídy.

Skvělou nadstavbu aparátu poskytne samostatně nebo v sadě s aparátem prodávaná dokovací stanice s náhradním akumulátorem a dálkovým ovládáním. Umožňuje nezávislé nabíjení záložního akumulátoru, pohodlný přenos snímků do PC, prostřednictvím integrované funkce InstantShare na web i e-mailem, a také na televizní obrazovku, což je vhodné při výběru snímků pro přímý tisk bez použití počítače. Při koupi setu počítejte s cenou 10 990 Kč.

Obrazová kvalita do jisté míry trpí šumem a nedokonalým softwarovým zpracováním drobných detailů, které se projevuje jejich sléváním. Na focení krajiny tento aparát rozhodně doporučit nelze.

HP R507 má na digitál opravdu netradiční výbavu – interní HELP, který v přehledném členění nabízí rady pro práci s aparátem přímo na LCD displeji, takže začátečník se má v případě nouze vždy kam obrátit. Ovšem musí umět anglicky.

V PDF letáku se uvádí, že záruka je jednoletá se zákaznickou podporou HP. Podporu produktu ze strany výrobce bych očekával v každém případě, záruku dva roky pak oprávněně vyžadoval (§620 Při prodeji spotřebního zboží  je záruční doba 24 měsíců…).


Klepněte pro větší obrázek plusy

Klepněte pro větší obrázek minusy

drobné, lehké a pohodové tělo

rychlostní parametry 

integrované funkce 

posterizace obrazu

interní paměť a alternativní kolébka

chybí formát poměru stran 3:2 


Zdroj: Hewlett-Packard, Praha
Kontakt: tel.: 261 307 310, www.hp.cz
Cena:8 990 Kč vč. DPH

Témata článku: Testy, HP

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
VALOI 360 – nový systém pro pohodlné skenování negativů

VALOI 360 – nový systém pro pohodlné skenování negativů

1 Petr Březina

Petr Březina
KickstarterSkenery
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

17 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily