Kalibrace monitoru nemusí být drahá a složitá. Oba problémy řeší levná sonda Calibrite Display 123

Kalibrace monitoru nemusí být drahá a složitá. Oba problémy řeší levná sonda Calibrite Display 123

Display 123 je levná kalibrační sonda pro monitory, která se snaží jít maximálně vstříc uživateli v jednoduchosti kalibrace. Mezi začínajícími fotografy je kalibrace monitoru vnímána jako složitý proces, na který potřebují drahé vybavení, tato sonda řeší oba problémy.

Sonda Calibrite Display 123 se právě dostává do prodeje za 3 000 Kč, což je na poměry fotografického vybavení přívětivá cena. Oproti dalším sondám značky Calibrite stojí dvě třetiny až polovinu. Nemá sice tak pokročilé funkce, ale ty jsou začátečníkovi spíše na obtíž.

CalibriteDisplay123.jpg

Značka Calibrite (dříve X-rite) k sondě přidává i intuitivní software. Ten opět neposkytuje moc možností, například ani výběr cílového barevného gamutu, ale to je opět v souladu se zjednodušením procesu. Software umožní třeba i náhled rozdílu mezi stavy před a po kalibrací.

Na sondě je nejzajímavější její dostupnost. Díky ní totiž fotografové začnou kalibrovat monitor v dřívější fázi své kariéry, takže jim odpadne mnoho starostí třeba při první větší fotografické zakázce. Pro profesionála by měl být zkalibrovaný monitor samozřejmostí a pro ně bude i tato sonda lepší než nezkalibrovaný monitor.

Zdroj: Petapixel

Určitě si přečtěte

Články odjinud