Hipstamatic není mrtvý. Přichází aplikace Hipstamatic X. Je zdarma a nabídne prakticky to samé

15. října 2019
TWEET SDÍLET

Vývojáři kdysi dobře známé a velice populární aplikace Hipstamatic se snaží zachránit jejich dítko, seč jim síly stačí. Také proto představili novou aplikaci Hipstamatic X. Ta však nepřináší prakticky nic nového. Jedinou její výhodou je totiž to, že je zdarma.

TinType – aplikace s hodně retro portréty

TinType – aplikace s hodně retro portréty

Ferrotypie, daguerrotypie a kolorovaná fotografie zažívá již delší dobu znovuzrození. A za všechno může iPhone a samotná mobilní fotografie, která přinesla „mrvítka“ jako Instagram či Hipstamatic.

Původní titul Hipstamatic najdete v App Store za 79 Kč, přičemž každý měsíc uvolní vývojáři novou sadu objektivů a filtrů, kterou si tu základní můžete rozšířit formou In-App nákupu. Co nový balík, to 25 Kč. Cena to není nijak závratná a sady jsou navíc obvykle docela povedené. Proč tedy přichází na scénu Hipstamatic X?

Klepněte pro větší obrázek
Původní aplikace Hipstamatic se stala aplikací roku 2010. V Hipstamaticu X se toho za 9 let ale moc nezměnilo.

Protože sociální síť OGGL to má za sebou. Ta nabízela to samé, co Hipstamatic, jen s tím rozdílem, že obsahovala zmíněnou síť. Dostupné sady objektivů, filtrů a blesků však byly k dispozici až po placení předplatného. Úspěch se mezi těmi Instagramy, Snapchaty a dalšími sítěmi však příliš nedostavil a aplikace, stejně jako celá síť, skončila. Nepoučitelní vývojáři to však zkoušejí znovu.

Hipstamatic X je tedy dostupný zdarma, avšak chcete-li využít všech dostupných rozšíření, nabízí možnost předplatného. Měsíční vás přitom vyjde na docela vysoký peníz a to 139 Kč. Roční je pak za 699 Kč. Aktuálně však můžete ve speciální zaváděcí ceně zakoupit doživotní přístup za 779 Kč, jehož celková cena bude po 13. srpnu 5 290 Kč. Předplatitelé pak budou čas od času dostávat i další speciální obsah.

Klepněte pro větší obrázek
Pořád funguje tak, že si navolíte daný objektiv, film a blesk a stisknete spoušť. Dle toho, jakou sadu si vyberete, mění se i rozhraní aplikace.

Pokud jste kdy zakoupili Hipstamatic či ještě využíváte skomírající OGGL, nemáte sebemenší důvod podtitul X instalovat. Novinkou je prakticky jen automatický režim, který sám vybírá vhodné příslušenství k vyfotografování dané scény na základě toho, co se na ní nachází.

Hodí se spíše jen pro nové uživatele, kteří ani s jedním ještě nemají zkušenost. Ti v ní pak objeví kouzlo analogové fotografie. Tedy alespoň obrazně řečeno. Mohou si zde totiž sestavovat různé sady objektivů, filmů a blesků zcela dle jejich chuti. Výsledek pak dýchá pěkným retro vzhledem.

Základní informace:

Témata článku: Software, Fotomobily, Fotoaplikace, Instagram

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová