Hähnel připravil netradiční difuzér pro externí blesky, nevídaně skladný a univerzální

8. července 2020
TWEET SDÍLET

Irský výrobce fotografického příslušenství Hähnel uvádí na trh sadu pomůcek pro externí systémové blesky. Creative Lantern Kit obsahuje speciální skladný difuzér připomínající skládačku origami, set barevných filtrů a magnetický adaptér. Celá sada je dodávána s ochranným pouzdrem.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavním prvkem kitu je již zmíněný difuzér Lantern vyrobený z blíže nespecifikovaného bílého materiálu, který se připevňuje k fotoaparátu pomocí magnetického držáku. Sám o sobě slouží k rozptýlení a zjemnění zábleskového světla. V sadě je však k dispozici také šestice barevných gelových filtrů, které lze se skládací rozptylkou kombinovat (připojením k adaptéru) a dosáhnout tak různého zbarvení záblesku.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou oproti klasickým difuzérům je dle výrobce maximální skladnost celého kitu, který uložen v ochranném pouzdru svými rozměry nepřesáhne velikost peněženky, a také univerzálnost, neboť jej lze použít s libovolným externím bleskem… 

Nevýhodou je fakt, že součástí kitu není speciální magnetický nástavec MODULE, který je pro použití sady nezbytný a prodává se samostatně za 13 eur (cca 350 Kč). Cena kitu zatím nebyla oficiálně zveřejněna, v britských e-shopech si však lze Creative Lantern Kit již nyní předobjednat za 59,99 £ (cca 1 800 Kč).

Témata článku: Technika, Příslušenství, Blesky a světla

Určitě si přečtěte