GravGrip – gimbal pro smartphony a akční kamery jen za 50 dolarů

22. června 2020
TWEET SDÍLET

Do portfolia gimbalů pro mobilní telefony neustále přibývají nové kousky od všemožných značek. Málokdy ale přinesou něco skutečně jiného. GravGrip je však výjimkou. Neobsahuje žádné baterie ani motory. Pracuje totiž jen s mechanickou stabilizací a boduje nejen malými rozměry ale zejména také cenou.

V současné době probíhá financování produktu v crowdfundingové kampani na Kickstarteru, kde mají tvůrci za cíl vybrat 20 tisíc dolarů, aby mohli svůj projekt realizovat. Tuto metu však překonali za pouhé dvě hodiny a aktuálně mají na účtu více jak 360 tisíc dolarů. S jistotou se tak dá říci, že se GravGrip dostane do výroby. První kusy by se přitom podporovatelům měly distribuovat už srpnu letošního roku.

Jak už název produktu napovídá, ke stabilizaci vloženého zařízení – smartphonu nebo akční kamery, používá gravitaci v kombinaci s hydraulikou. Nepotřebuje tedy žádné motorky a není ani napájen bateriemi. Díky tomu může mít velice kompaktní rozměry (ve složeném stavu zabere jen 75 × 87 × 30 mm a vejde se tak do dlaně ruky) a přívětivou cenu. Ta je nastavena na hranici 50 dolarů (cca 1 200 Kč), v rámci kampaně jej zakoupíte za 35 dolarů (cca 830 Kč).

Samozřejmě takové řešení s sebou nese i nevýhody. Nepočítejte tedy s pokročilými funkcemi, jakými jsou automatické pohyby, efektní časosběry atd. Ne pro všechny také musí být přívětivé nastavení vyvážení. To je realizováno za pomoci sady závaží a tvůrci se dušují, že je to velice snadné. Jednoduše prý vyvážíte i taková zařízení, která mají offsetové těžiště.

Témata článku: Akční kamery, Příslušenství, Stativy, Stabilizátory, gimbal, Stativy na Heureka.cz