JJanosik
14. června • 8:23

Len by som povedal, ze adobe od*bava aj v tom jeho vysvetleni. Jednak prispevok niekde vo fore nie je zavazny a za druhe v podmienka hovori o "machine learning" a AI je len jeho podmnozina. No a fakt, ze tie podmienky nemozete odmietnut je uz len takou ceresnickou na torte.

Romi8go
13. června • 6:29

AI není nic nového. Společnost už tisíce let funguje stejně. Informace vznikají mezi lidmi.Každý z nás je neuronkem v síti společnosti. Každý z nás nějaké informace od jiných přijímá a nějaké z nich přepracuje zdůrazní, a pošle dál. A ostatní to ohodnotí a zvýší status toho člověka. Stane se třeba profesorem, malířem, politikem.A má stále větší vliv a podle něho se učí ostatní.AI dělá to stejně ale rychlejší.Každý malíř se učil na dílech jiných autorů jinak by nenamaloval skoro nic. Učil se tím že kopíroval to co oni dělali, a nebo to popřel a hledal jestli ještě existuje cesta jak to dělat jinak.Když zákazeme AI učit se na kvalitních dílech autorů. Tak ji zblbnem. Donutíme ji halucinovat.To je jako bychom ve škole zakázali učit o některých autorech protože si škola nekoupila licenci.Nemůžeme chtít aby AI byla spolehliva když ji neposkytneme data, veškerá data.

JJanosik
14. června • 8:21

Ja len teda dufam, ze chapes rozdielu medzi zverejnenym dielom a nezverejnenym. Inak povedane medzi tym, co vylepis na namesti a tym co mas doma v sufliku.

Pavel Matějka (Pety)
16. června • 7:20

Je to přesně tak. Pokud se AI nebude mít z čeho učit, nebude to AI, ale AS (artifical stupidity). Tuším Google poslal svoji AI učit se na diskusní fórum. Jo, to byla rána, panečku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud