GoPro Quik automaticky sestříhá vaše videa a vytvoří je i z fotografií

19. března 2021
TWEET SDÍLET

GoPro aktualizovalo svou stejnojmennou aplikaci pro Android a iOS, která za jméno společnosti přidává přídomek Quik a zároveň přichází s novými funkcemi. Aplikace umožňuje rychle a snadno vytěžit maximum z vašich oblíbených fotografií a videí bez ohledu na to, jaký fotoaparát nebo telefon používáte.

Po spuštění nové verze aplikace se na domovské obrazovce zobrazí nabídka „Mural“. Jedná se o jistou podobu galerie, do které si ukládáte své oblíbené fotografie a videa. Díky tomu máte přehled o tom obsahu, se kterým chcete dále pracovat, ale aktuálně se mu nemůžete více věnovat. Řadit je můžete i podle událostí.

Když potom jedna událost obsahuje dostatek fotografií nebo videí, Quik automaticky z přítomného obsahu vytvoří video a máte hotovo bez práce. Ručně však můžete video ještě editovat, pokud nejste s finálním výsledkem zcela spokojeni. Určíte jiný styl, přidáte jinou hudbu (aktualizace značně rozšířila přítomnou knihovnu), připojíte text, určíte rychlost přehrávání (nově i se zpomalenými záběry) atd. Vše je maximálně intuitivní, jednoduché, rychlé a výsledek umí být patřičně poutavý.

Pokud vlastníte GoPro kameru, můžete pomocí aplikace změnit váš telefon na její dálkové ovládání. Můžete také bezdrátově přenášet snímky z kamery do telefonu pro snadnou práci se zachyceným obsahem a následně jej jednodušeji sdílet. Aplikace je zdarma, pokročilé funkce vyžadují předplatné (129 Kč měsíčně, 1 290 Kč ročně), zcela jistě si ale vystačíte i bez nich.

Základní informace: 

Témata článku: Akční kamery, Fotoaplikace, GoPro, GoPro kamery na Heureka.cz