24
Fotogalerie

Gopro Hero 8 a Gopro Max: Nové akční kamery dál utíkají konkurenci

Gopro představilo novou generaci svých akčních kamer. Nejvýkonnější klasickou akční kamerou tohoto amerického výrobce je nově Gopro Hero 8 Black, na snímání záběru ze všech stran se pak zaměřuje nové Gopro Max.

Gopro Hero 8 Black s modulárními rámečky

Ačkoli úniky informací naznačovaly, že by se nové Gopro mohlo pustit do dalšího rozšiřování rozlišení či fps, maximum zůstává stejné jako u předchozí generace, tedy rozlišení 4K při 60 fps. Nově je ale možné i při tomto režimu využívat stabilizaci Hypersmooth. 

Představení kamery Gopro Hero 8 Black:

Stabilizace byla přitom vylepšena a nově nese označení Hypersmooth 2.0. Nově by měla kromě vyrovnávání otřesů zvládat i tzv. „horizon leveling“, kdy se obraz vyrovnává podle natočení kamery tak, aby pohled zůstával stále vodorovný. Vylepšený byl také mód TimeWarp, který rovněž nese označení 2.0. Nově umí automaticky měnit rychlost záznamu podle potřeby. 

Z hlediska záznamu jsou mezi novinkami dále režim nočního Time Lapse nebo fotografování v režimu LiveBurst, kdy se nasnímá 90 snímků během jednoho stisku spouště a vy si můžete vybrat ten nejlepší. Snímání přitom začne už 1,5 sekundy přes stiskem spouště (v zásadě jde o to, že kamera snímá video 4K@30fps a vysekne z něj 3 sekundy framů).

2019 10 02 (11 31 57).jpg2019 10 02 (11 32 03).jpg2019 10 02 (11 32 22).jpg2019 10 02 (11 32 38).jpg

Nejpodstatnější novinkou je ale konstrukce – nově se packy úchytu vyklápějí přímo z těla kamery a nepotřebujete tedy žádný rámeček. Kamera je přitom vodotěsná a nepotřebuje tedy ani žádný obal pod vodu. 

Gopro také vyšlo vstříc vlogerům, kteří si nyní mohou ke kameře dokoupit modulární příslušenství – základem je rámeček, který ke kameře přidá kvalitnější mikrofon, vstup na mikrofon formou 3,5 mm jacku, výstup na monitor skrze  micro-HDMI a dvoje „sáňky“ na umístnění světla či náhledového displeje. Právě diodové světlo a náhledový displej jsou dalšími dvěma moduly, které je možné ke kameře dokoupit. 

Starší verze stále v nabídce

Nové Gopro Hero8 se bude nabízet pouze ve verzi Black, nižší verze osmé řady nebudou k dispozici. Kdo nepotřebuje až tak vybavenou kameru, ten si může zvolit z loňských modelů řady 7, které zůstávají v nabídce, a to se slevou. 

2019 10 02 (11 24 08).jpg 
Nová skladba nabídky kamer od Gopro

Nové GoPro Hero 8 Black vyjde na 400 dolarů a český distributor již zveřejnil oficiální českou cenu: 11 499 Kč. Loňské Gopro Hero 7 Black se bude dále prodávat za 330 dolarů (9 499 Kč) a levnější alternativou zůstává Hero7 Silver zlevněné na 200 dolarů (5 999 Kč). Loňské základní GoPro z nabídky odchází. 

Gopro Hero Max s pohledem na všechny strany

Další novinkou je Gopro Hero Max, které navazuje na model Fusion. Má tedy dva širokoúhlé objektivy a dokáže snímat úplně celé okolí. Ze záznamu si pak můžete v aplikaci poskládat pohledy, jaké se vám budou nejvíce líbit, nebo vytvořit 360° video. 

Představení kamery Gopro Hero Max:

Novinka je menší a lehčí než předchůdce, přitom má nově i náhledový displej. Natáčí v rozlišení 5K a podporuje stabilizaci HyperSmooth či funkci TimeWarp. Prodávat se bude za 500 dolarů, u nás za 13 999 Kč. Do prodeje se nové kamery dostanou od 15. října. 

Gopro si novinkami umocňuje pozici lídra v oblasti akčních kamer. Z hlediska kvality záznamu a stabilizace jen těžko hledá konkurenci. Tou nejvážnější je nyní DJI se svou letos představenou kamerou DJI Osmo Action.

Určitě si přečtěte

Články odjinud