Google vaše selfie přemění pomocí AI na skutečná umělecká díla

12. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Mobilní aplikace Google Arts & Culture je nevyčerpatelnou studnicí informací o umění a kultuře. Už dříve pobavila tím, že umožnila vaše selfie snímky přirovnat k různým uměleckým dílům, nyní vás v ně přímo přetvoří.

Pokud vám v aktuální době chybí patřičný dotek kultury, můžete si ji vytvářet i doma. A to rovnou přetvořením vašich autoportrétů v ikonická světová díla. V aplikaci Google Arts & Culture obsažená umělá inteligence vás totiž během několika sekund přetvoří ve van Goghův autoportrét nebo klidně i Monu Lisu.

Nová funkce se jmenuje Art Transfer a je k dispozici hned jako první nabídka ikony fotoaparátu v dolním pásu ikon. Snímek zde můžete zachytit nový, nebo použít nějaký z galerie. Poté už jen stačí vybírat mezi různými styly dle uměleckých děl. Aplikování trvá jen několik málo sekund, během kterých si můžete přečíst krátkou informaci o dané malbě. Chcete-li ji použít jen ve vybrané oblasti, slouží k tomu ikona vpravo nahoře.

Výsledek lze uložit jako statický obrázek, který obsahuje i informaci o původním díle, pokud ale chcete, lze jej uložit i jako animovaný GIF soubor s celým procesem aplikování stylu. Nechybí ani možnost sdílení výsledku na sociální sítě či ty poplatné vašemu operačnímu systému. Ukázky výsledků najdete v galerii.

Základní informace:

Témata článku: Technologie, Fotoaplikace, iOS, Android

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz