Google Pixel 4 bude fotografovat jako DSLR. Možná

Google Pixel 4 bude fotografovat jako DSLR. Možná

Google by měl čtvrtou generaci vlajkové lodě vlastních chytrých telefonů Pixel představit již v říjnu letošního roku. Dočkat bychom se měli dvou velikostních variant, které se budou lišit jen úhlopříčkou displeje. Nově však prosákla informace, že se fotografické dovednosti Pixelů ještě více přiblíží DSLR zařízením.

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL budou osazeny 5,7 a 6,3palcovými OLED displeji, jedním čelním fotoaparátem, hlavním 12Mpx fotoaparátem s autofokusem a detekcí fáze a 16Mpx teleobjektivem na zadní straně, 6GB pamětí RAM a 64 nebo 128GB vnitřním úložištěm. Tyto informace jsou více méně veřejným tajemstvím, protože je ostatně i sám Google nepřímo potvrdil.

Ohledně fotografických dovedností se však vyrojily ještě další zajímavé informace. Původní zněla tak, že by měl Google spolu s telefony představit i příslušenství, které povýší jejich fotografické dovednosti na úroveň DSLR. To však bylo posléze dementováno a Google prý „jen“ připravuje speciální software, který budou moci používat pouze noví majitelé čtvrtých Pixelů.

Pravděpodobně se tak bude jednat o profesionální funkce, o které se rozšíří aplikace Fotoaparát Google (zdarma pro Android). Ta by tak měla umožňovat plný manuální vstup i různé speciální režimy. O co přesně půjde, známo ještě není, ale už s funkcí Night Sight Google ukázal, že nezáleží jen na hardwarových parametrech zařízení, ale i na patřičně odladěném softwaru telefonu. Ten tak snadno dokáže předkládat takové výsledky, které od něho čeká málokdo.

Jedna čelní kamera pak bude zařízení plně dostačovat. Bude totiž doplněna řadou senzorů (Google je nazývá Soli), s jejichž pomocí budete moci telefon ovládat pouhými gesty. Zároveň se razantně zpřesní i autorizace pomocí skenu tváře.

Určitě si přečtěte

Články odjinud