Godox V860III – výkonný blesk pro všechny nejpoužívanější fotoaparáty

1. září 2021
TWEET SDÍLET

Godox oficiálně představil očekávaný externí blesk V860III, o němž se poprvé hovořilo začátkem letošního roku a v dubnu se objevily bližší technické parametry. Blesk bude k dispozici s paticemi Canon, Fuji, Nikon, Pentax, micro 4/3 a Sony.

Klepněte pro větší obrázek

Novinkou je u blesku modelovací světlo, použitá baterie je shodná, jako u staršího modelu Godox V1, stejně, jako rychloupínací mechanismus patice. Kompletní ovládání je dostupné na zadní straně – vedle velkého displeje je to sedm tlačítek, přepínač pro zapnutí a roler se středovým tlačítkem. Na boční straně blesku je přepínač mezi TTL a manuálním režimem.

Konektorová výbava zahrnuje USB-C pro budoucí aktualizaci firmwaru a 2,5 mm konektor pro připojení blesku pomocí kabelu. Modelovací světlo na čelní straně, je mírně diskutabilní, jelikož může být zakryto přídavným softboxem a vzhledem k pevnému umístění nerespektuje směr záblesku při otočení hlavy blesku.

Baterie s kapacitou 2000 mAh je shodného typu jako u předchozího modelu V860II, avšak kapacita se o něco snížila, což se promítlo do maximálního počtu plných záblesků, který je nyní 450 (oproti 650 u předchůdce). Cyklus pro nabití pak trvá 1,5 s.

Klepněte pro větší obrázek

V balení je vedle blesku a baterie také adaptér a kolébka pro nabíjení, stojánek, USB-C kabel a samozřejmě pouzdro. Blesk je kompatibilní s bezdrátovými zařízeními Godox, takže je možné jej bez problémů zařadit do stávající sestavy záblesků a odpalovačů. Cena byla stanovena na 229 dolarů.

Témata článku: Technika, Blesky a světla