Gitzo Légende – batoh a stativ s doživotní zárukou sbírají prostředky na výrobu

12. března 2021
TWEET SDÍLET

Italský výrobce fotopříslušenství Gitzo, spustil crowdfundingovou kampaň na profinancování výroby nového stativu a fotobatohu z řady Légende. Ta se pyšní doživotní zárukou a v případě stativu také jednoduchou uživatelskou opravou za pomoci dodaných náhradních dílů.

Samotný stativ Légende je určen zejména pro cestovatele, takže nepřekvapí použití karbonu a s ním spojená nízká hmotnost 1,45 kg. Podle výrobce je stativ složen z celkem 170 různých částí, které je možné bez problémů vyměnit. Přes 70 % opravy by měli zvládnout samo uživatelé, v případě potřeby většího servisního zásahu přichází ke slovu servis u výrobce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nosnost stativu je 8 kg a maximální dosažitelná výška je 163 cm nad zemí, minimální výška pak čin 43 cm, v případě otočení středové trubky je možné se dostat s otočeným fotoaparátem také velmi nízko nad zem. Nohy jsou zde čtyřsekční. Aktuálně je možné stativ předobjednat za zvýhodněnou cenu 519 USD, oproti plánovaní prodejní ceně 799 USD. Součástí stativu je také transportní popruh z umělé kůže.

Společně se stativem se o zájem uživatelů uchází také batoh Légende Backpack, který sází na ekologii. Celý vnější obal batohu je vyroben z recyklovaného polyesteru a celých 65 % hmotnosti batohu připadá právě na recyklované materiály.

I v tomto případě je zajištěna výrobcem doživotní záruka a v rámci kampaně je možné batoh pořídit za 179 USD, zatímco jeho prodejní cena by měla být 229 USD.

Objem batohu je 14 litrů a nabídne celou řadu kapes pro fotoaparát a další příslušenství – zmínit musíme např. boční kapsu s popruhem pro uchycení stativu nebo prostor pro uložen notebooku do úhlopříčky 15". Prostor pro fotoaparát má rozměry 23 × 28 × 10,5 cm.

Témata článku: Technika, Příslušenství, Stativy, Gitzo

Určitě si přečtěte

Fotografie měsíce: Koridor, Evoluce a Bílý trpaslík

Fotografie měsíce: Koridor, Evoluce a Bílý trpaslík

Společným jmenovatelem březnových snímků je fotografování jako sdělování. V centru zájmu stojí otázka, jak skrze fotografii předat divákovi myšlenku, situaci, emoci.

2 Michal Černý

Michal Černý
Kultura
Jak na fotky ze surových RAW dat

Jak na fotky ze surových RAW dat

Obrazových formátů, které se používají v oblasti digitální fotografie není mnoho, v zásadě se můžeme setkat s nejběžnějším JPEGem, kterému sekunduje bezztrátový formát RAW. Pro jeho úpravu je však třeba speciální software.

13 Petr Březina

Petr Březina
Fotoškola
6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotografický software