Gitzo Légende – batoh a stativ s doživotní zárukou sbírají prostředky na výrobu

Gitzo Légende – batoh a stativ s doživotní zárukou sbírají prostředky na výrobu

Italský výrobce fotopříslušenství Gitzo, spustil crowdfundingovou kampaň na profinancování výroby nového stativu a fotobatohu z řady Légende. Ta se pyšní doživotní zárukou a v případě stativu také jednoduchou uživatelskou opravou za pomoci dodaných náhradních dílů.

Samotný stativ Légende je určen zejména pro cestovatele, takže nepřekvapí použití karbonu a s ním spojená nízká hmotnost 1,45 kg. Podle výrobce je stativ složen z celkem 170 různých částí, které je možné bez problémů vyměnit. Přes 70 % opravy by měli zvládnout samo uživatelé, v případě potřeby většího servisního zásahu přichází ke slovu servis u výrobce.

GK1545T-RT_closedwithstrap__copy.jpegGK1545T-RT_open_copy.jpeg

Nosnost stativu je 8 kg a maximální dosažitelná výška je 163 cm nad zemí, minimální výška pak čin 43 cm, v případě otočení středové trubky je možné se dostat s otočeným fotoaparátem také velmi nízko nad zem. Nohy jsou zde čtyřsekční. Aktuálně je možné stativ předobjednat za zvýhodněnou cenu 519 USD, oproti plánovaní prodejní ceně 799 USD. Součástí stativu je také transportní popruh z umělé kůže.

Společně se stativem se o zájem uživatelů uchází také batoh Légende Backpack, který sází na ekologii. Celý vnější obal batohu je vyroben z recyklovaného polyesteru a celých 65 % hmotnosti batohu připadá právě na recyklované materiály.

I v tomto případě je zajištěna výrobcem doživotní záruka a v rámci kampaně je možné batoh pořídit za 179 USD, zatímco jeho prodejní cena by měla být 229 USD.

Objem batohu je 14 litrů a nabídne celou řadu kapes pro fotoaparát a další příslušenství – zmínit musíme např. boční kapsu s popruhem pro uchycení stativu nebo prostor pro uložen notebooku do úhlopříčky 15". Prostor pro fotoaparát má rozměry 23 × 28 × 10,5 cm.

Určitě si přečtěte

Články odjinud