GDU uvádí na trh pancéřované verze objektivů Canon RF 16mm F2.8 a RF 50mm F1.8

GDU uvádí na trh pancéřované verze objektivů Canon RF 16mm F2.8 a RF 50mm F1.8

Pracujete-li v extrémně náročných podmínkách, můžete se snadno obávat toho, že nejsou vaše objektivy dostatečně odolné, a pravděpodobně budete mít i pravdu. Výrobci sice dělají ty, které velmi dobře odolávají většině typických použití, ale pokud potřebujete něco ještě odolnějšího, můžete se obrátit na společnost Global Dynamics United. Ta nyní nově nabízí objektivy GDU Armored RF 50 mm F1,8 a GDU Armored RF 16 mm F2,8.

Oba objektivy se jen stěží podobají původním objektivům Canon RF, na kterých jsou postaveny. GDU odstraňuje všechny vnější ovládací prvky, jako je zaostřovací kroužek a všechny vnější spínače, přičemž poté nahrazuje vnější plášť jeho „téměř nezničitelným“ pancířem vyrobeným z předlitého hliníku 6061, včetně nápadné červené hliníkové krytky objektivu, která je k pouzdru přišroubována.

Video: https://youtu.be/i1sffh9srsw

Při sejmutém zaostřovacím kroužku tedy musí fotoaparát provádět všechna nastavení zaostření automaticky. Předpokládané případy použití pancéřovaného objektivu však zahrnují připevnění na dron, přišroubování na bok helmy nebo zavěšení na držák na automobilu, kde by stejně nebylo manuální zaostřování možné. Při montáži na kamery RED lze zaostření a clonu ovládat pomocí softwaru RED CONTROL.

Je velice pravděpodobné, že se touto úpravou značně změní hmotnost objektivu oproti běžným sériovým verzím, ale GDU žádné změny rozměrů ani samotné hmotnosti nezveřejňuje. Velká změna je však v ceně. Objektiv RF 16 mm F2,8 stojí v případě pancéřované verze GDU 599 dolarů (cca 14 tisíc Kč), model RF 50 mm F1,8 pak GDU 499 dolarů (cca 11 500 Kč). Více naleznete na stránkách společnosti Global Dynamics United.

Via dpreview.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud