Logo magazínu

Fujifilm XF10 – novinka s APS-C snímačem a širokým objektivem

 

3/10
Prohlédnout znovu

Fujifilm XF10 – novinka s APS-C snímačem a širokým objektivem

Nový Fujifilm XF10 je opravdu malým kompaktem s relativně světelným pevným objektivem. Použitý snímač má velikost APS-C a jedná se o klasickou konstrukci s Bayerovou maskou, což je rozdíl oproti modelu X70, který používal snímač typu X-Trans. Snímač má také vyšší rozlišení 24 Mpx.Nový Fujifilm XF10 je opravdu malým kompaktem s relativně světelným pevným objektivem. Použitý snímač má velikost APS-C a jedná se o klasickou konstrukci s Bayerovou maskou, což je rozdíl oproti modelu X70, který používal snímač typu X-Trans. Snímač má také vyšší rozlišení 24 Mpx.
Nový Fujifilm XF10 je opravdu malým kompaktem s relativně světelným pevným objektivem. Použitý snímač má velikost APS-C a jedná se o klasickou konstrukci s Bayerovou maskou, což je rozdíl oproti modelu X70, který používal snímač typu X-Trans. Snímač má také vyšší rozlišení 24 Mpx.
Novinka má totiž i jiné uspořádání ovládacích prvků a některé z těch praktických u X70 zde nenajdeme – jedním z nich je například přímé přepínání režimu ostření hned vedle příruby objektivu, dále je to absence sáněk na externí blesk a v neposlední řadě také odlišné funkce rollerů na horní straně.Na druhou stranu ale najdeme na XF10 joystick pro posun ostřicího bodu, stejně jako je tomu u novějších a pokročilejších bezzrcadlovek Fujifilm.Novinka má totiž i jiné uspořádání ovládacích prvků a některé z těch praktických u X70 zde nenajdeme – jedním z nich je například přímé přepínání režimu ostření hned vedle příruby objektivu, dále je to absence sáněk na externí blesk a v neposlední řadě také odlišné funkce rollerů na horní straně.Na druhou stranu ale najdeme na XF10 joystick pro posun ostřicího bodu, stejně jako je tomu u novějších a pokročilejších bezzrcadlovek Fujifilm.
Novinka má totiž i jiné uspořádání ovládacích prvků a některé z těch praktických u X70 zde nenajdeme – jedním z nich je například přímé přepínání režimu ostření hned vedle příruby objektivu, dále je to absence sáněk na externí blesk a v neposlední řadě také odlišné funkce rollerů na horní straně.Na druhou stranu ale najdeme na XF10 joystick pro posun ostřicího bodu, stejně jako je tomu u novějších a pokročilejších bezzrcadlovek Fujifilm.
Osazený objektiv má fyzické ohnisko 18,5 mm, což při přepočtu dává ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 28 mm při světelnosti F2,8, k dispozici je také digitální telekonvertor, který prodlužuje ohnisko na virtuálních 50 mm. Osazený objektiv má fyzické ohnisko 18,5 mm, což při přepočtu dává ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 28 mm při světelnosti F2,8, k dispozici je také digitální telekonvertor, který prodlužuje ohnisko na virtuálních 50 mm. 
Osazený objektiv má fyzické ohnisko 18,5 mm, což při přepočtu dává ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 28 mm při světelnosti F2,8, k dispozici je také digitální telekonvertor, který prodlužuje ohnisko na virtuálních 50 mm. 
Fotoaparát Fujifilm XF10 bude dostupný ve dvou barevných provedeních – černá a hnědá+champagne v průběhu srpna za cenu 500 USD.Fotoaparát Fujifilm XF10 bude dostupný ve dvou barevných provedeních – černá a hnědá+champagne v průběhu srpna za cenu 500 USD.
Fotoaparát Fujifilm XF10 bude dostupný ve dvou barevných provedeních – černá a hnědá+champagne v průběhu srpna za cenu 500 USD.
Obrazový procesor v XF10 není tím nejnovějším, který je použit v nových bezzrcadlovkách, ale starší verze, což s sebou nese jistá omezení – například 4K video je sice možné natáčet, avšak pouze při 15 sn./s. Obrazový procesor v XF10 není tím nejnovějším, který je použit v nových bezzrcadlovkách, ale starší verze, což s sebou nese jistá omezení – například 4K video je sice možné natáčet, avšak pouze při 15 sn./s. 
Obrazový procesor v XF10 není tím nejnovějším, který je použit v nových bezzrcadlovkách, ale starší verze, což s sebou nese jistá omezení – například 4K video je sice možné natáčet, avšak pouze při 15 sn./s. 
Klasikou jsou filtry pro úpravu barevnosti fotografií, nově byly přidány dva – Rich&Fine a Monochrome (NIR) – první z nich by měl přinést světlejší a barevnější fotografie, druhý pak černobílé fotografie podobné těm, které byly pořízeny na materiál citlivý k infračervenému záření.Klasikou jsou filtry pro úpravu barevnosti fotografií, nově byly přidány dva – Rich&Fine a Monochrome (NIR) – první z nich by měl přinést světlejší a barevnější fotografie, druhý pak černobílé fotografie podobné těm, které byly pořízeny na materiál citlivý k infračervenému záření.
Klasikou jsou filtry pro úpravu barevnosti fotografií, nově byly přidány dva – Rich&Fine a Monochrome (NIR) – první z nich by měl přinést světlejší a barevnější fotografie, druhý pak černobílé fotografie podobné těm, které byly pořízeny na materiál citlivý k infračervenému záření.
Novinka má jiné uspořádání ovládacích prvků a některé z těch praktických u X70 zde nenajdeme – jedním z nich je například přímé přepínání režimu ostření hned vedle příruby objektivu, dále je to absence sáněk na externí blesk a v neposlední řadě také odlišné funkce rollerů na horní straně.Novinka má jiné uspořádání ovládacích prvků a některé z těch praktických u X70 zde nenajdeme – jedním z nich je například přímé přepínání režimu ostření hned vedle příruby objektivu, dále je to absence sáněk na externí blesk a v neposlední řadě také odlišné funkce rollerů na horní straně.
Novinka má jiné uspořádání ovládacích prvků a některé z těch praktických u X70 zde nenajdeme – jedním z nich je například přímé přepínání režimu ostření hned vedle příruby objektivu, dále je to absence sáněk na externí blesk a v neposlední řadě také odlišné funkce rollerů na horní straně.

Fujifilm XF10 – novinka s APS-C snímačem a širokým objektivem

Zmenšit