Fujifilm X100V – uživatelé hlásí silné zahřívání

7. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Čerství uživatelé jedné z posledních novinek Fujifilmu – kompaktu s APS-C snímačem X100V hlásí zvýšenou teplotu těla fotoaparátu po krátkém používání. Nejen na sociálních sítích se objevilo několik zkušeností nových majitelů fotoaparátu, kteří se podělili o své zkušenosti s novým aparátem.

Klepněte pro větší obrázek

Problém tkví ve vysoké míře zahřívání aparátu nejen při souvislém fotografování, ale také při prvotním nastavení, kdy se většina práce odehrává v menu a nastavení přístroje. Vyšší teplota fotoaparátu údajně není nepříjemná na dotek, ale snímání s aparátem u tváře je již mnohým nepříjemné.

Jeden z uživatelů se také podělil o zkušenost, kdy se po cca 5 minutovém záznamu videa ve 4K kvalitě objevil indikátor zvýšení teploty přímo na displeji, i přesto se mu podařilo dokončit celkový 10 minutový záznam.

Výše uvedené zkušenosti by odpovídaly poddimenzovanému chlazení snímače, který je odlišný od předchozí generace (navýšení rozlišení o 2 Mpx) a také obrazového procesoru, který musí zpracovávat větší objemy dat.

Společnost Fujifilm se k tomuto problému oficiálně vyjádřila tak, že fotoaparát je plně funkční a při dlouhodobějším používání (zejména záznam videa nebo kontinuální snímání) může docházet ke zvýšenému zahřívání aparátu. Vnitřní mechanismy však jsou na vyšší teplotu stavěné a digitál má zároveň zabudovanou tepelnou ochranu, která jej při dosažení určit teploty automaticky vypne.

Na displeji aparátu se při zvýšení teploty zobrazí upozornění v podobě žluté ikonky, pokud teplota nadále roste, je zobrazeno upozornění v červené barvě a následně se aparát sám vypne.

April 3, 2020
FUJIFILM Corporation

To our valued customers

Thank you very much for purchasing and using our products.

When the X100V is used in a continuous manner (such as with continuous video shooting) or when used in a high temperature environment or direct sun light, a user may feel the grip become noticeably hot, due to heat generation within the camera’s electric circuit board and battery. It is important to note that this heat will not generally affect the camera’s performance until the camera shuts off as described below. However, the emulating heat may cause skin irritation and may ultimately be uncomfortable for the user.
When the camera’s temperature increases in this manner, a yellow warning icon first appears on the LCD screen. If the temperature increases further the red warning icon will appear and shortly thereafter, the camera will turn off automatically.

In cases where the X100V shuts down automatically, we would recommend that you permit the camera to cool down before further use.

In situations where the use environment is particularly hot or where the user has blood circulation or sensitive skin issues, we would recommend use of a tripod or a gimbal for periods of continuous shooting. As noted above, the camera will shut off in the event of a significant temperature increase.

You can rest assured that Fujifilm is absolutely committed to quality and service excellence, with respect to the X100V, and with respect to all other FUJIFILM products.

Témata článku: Technika, Fotoaparáty, Fujifilm, Kompaktní fotoaparáty, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Konektorů není nikdy nazbyt – a u tenkých moderních notebooků to platí dvojnásob. Pokud vám některé chybí, řešením mohou být huby nebo dokovací stanice s konektorem USB-C.

Stanislav Janů
USB-CPříslušenstvíNotebooky
Netušené možnosti úprav prostředí od Samsungu. V Česku je k dispozici aplikace Good Lock

Netušené možnosti úprav prostředí od Samsungu. V Česku je k dispozici aplikace Good Lock

** Uživatelé Samsungů se konečně dočkali ** V Česku je čerstvě dostupná aplikace Good Lock ** Otevírají se tak zcela nové možnosti úpravy vzhledu a funkcí systému

Martin Chroust
Good LockOne UIUživatelské prostředí
Stačí promluvit a telefon pozná, co vás sužuje. Rozbíhá se studie, která bude sbírat první vzorky hlasů

Stačí promluvit a telefon pozná, co vás sužuje. Rozbíhá se studie, která bude sbírat první vzorky hlasů

** Podle hlasu se pozná mnoho zdravotních symptomů ** Brzy s jejich nahráváním pomohou smartphone ** A podle nahrávky váš zdravotní stav vyhodnotí umělá inteligence

Martin Chroust
StudieUmělá inteligenceSmartphony
Tecno vylepšilo nejvyšší řadu Phantom. Přidává výkonnější procesor, na zádech překvapí výsuvný portrétní objektiv

Tecno vylepšilo nejvyšší řadu Phantom. Přidává výkonnější procesor, na zádech překvapí výsuvný portrétní objektiv

** Značka Tecno uvedla na trh vylepšenou řadu Phantom ** Novinky mají AMOLED displeje, větší výkon a nové foťáky ** Hlavním lákadlem je výsuvný portrétní objektiv se světelností F1.5

Martin Chroust
Trojitý fotoaparátOLED
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace