Fujifilm X100V – uživatelé hlásí silné zahřívání

Fujifilm X100V – uživatelé hlásí silné zahřívání

Čerství uživatelé jedné z posledních novinek Fujifilmu – kompaktu s APS-C snímačem X100V hlásí zvýšenou teplotu těla fotoaparátu po krátkém používání. Nejen na sociálních sítích se objevilo několik zkušeností nových majitelů fotoaparátu, kteří se podělili o své zkušenosti s novým aparátem.

1708191473.jpg

Problém tkví ve vysoké míře zahřívání aparátu nejen při souvislém fotografování, ale také při prvotním nastavení, kdy se většina práce odehrává v menu a nastavení přístroje. Vyšší teplota fotoaparátu údajně není nepříjemná na dotek, ale snímání s aparátem u tváře je již mnohým nepříjemné.

Jeden z uživatelů se také podělil o zkušenost, kdy se po cca 5 minutovém záznamu videa ve 4K kvalitě objevil indikátor zvýšení teploty přímo na displeji, i přesto se mu podařilo dokončit celkový 10 minutový záznam.

Výše uvedené zkušenosti by odpovídaly poddimenzovanému chlazení snímače, který je odlišný od předchozí generace (navýšení rozlišení o 2 Mpx) a také obrazového procesoru, který musí zpracovávat větší objemy dat.

Společnost Fujifilm se k tomuto problému oficiálně vyjádřila tak, že fotoaparát je plně funkční a při dlouhodobějším používání (zejména záznam videa nebo kontinuální snímání) může docházet ke zvýšenému zahřívání aparátu. Vnitřní mechanismy však jsou na vyšší teplotu stavěné a digitál má zároveň zabudovanou tepelnou ochranu, která jej při dosažení určit teploty automaticky vypne.

Na displeji aparátu se při zvýšení teploty zobrazí upozornění v podobě žluté ikonky, pokud teplota nadále roste, je zobrazeno upozornění v červené barvě a následně se aparát sám vypne.

April 3, 2020
FUJIFILM Corporation

To our valued customers

Thank you very much for purchasing and using our products.

When the X100V is used in a continuous manner (such as with continuous video shooting) or when used in a high temperature environment or direct sun light, a user may feel the grip become noticeably hot, due to heat generation within the camera’s electric circuit board and battery. It is important to note that this heat will not generally affect the camera’s performance until the camera shuts off as described below. However, the emulating heat may cause skin irritation and may ultimately be uncomfortable for the user.
When the camera’s temperature increases in this manner, a yellow warning icon first appears on the LCD screen. If the temperature increases further the red warning icon will appear and shortly thereafter, the camera will turn off automatically.

In cases where the X100V shuts down automatically, we would recommend that you permit the camera to cool down before further use.

In situations where the use environment is particularly hot or where the user has blood circulation or sensitive skin issues, we would recommend use of a tripod or a gimbal for periods of continuous shooting. As noted above, the camera will shut off in the event of a significant temperature increase.

You can rest assured that Fujifilm is absolutely committed to quality and service excellence, with respect to the X100V, and with respect to all other FUJIFILM products.

Určitě si přečtěte

Články odjinud