Fujifilm X100V – uživatelé hlásí silné zahřívání

7. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Fujifilm X100V – uživatelé hlásí silné zahřívání

Čerství uživatelé jedné z posledních novinek Fujifilmu – kompaktu s APS-C snímačem X100V hlásí zvýšenou teplotu těla fotoaparátu po krátkém používání. Nejen na sociálních sítích se objevilo několik zkušeností nových majitelů fotoaparátu, kteří se podělili o své zkušenosti s novým aparátem.

Klepněte pro větší obrázek

Problém tkví ve vysoké míře zahřívání aparátu nejen při souvislém fotografování, ale také při prvotním nastavení, kdy se většina práce odehrává v menu a nastavení přístroje. Vyšší teplota fotoaparátu údajně není nepříjemná na dotek, ale snímání s aparátem u tváře je již mnohým nepříjemné.

Jeden z uživatelů se také podělil o zkušenost, kdy se po cca 5 minutovém záznamu videa ve 4K kvalitě objevil indikátor zvýšení teploty přímo na displeji, i přesto se mu podařilo dokončit celkový 10 minutový záznam.

Výše uvedené zkušenosti by odpovídaly poddimenzovanému chlazení snímače, který je odlišný od předchozí generace (navýšení rozlišení o 2 Mpx) a také obrazového procesoru, který musí zpracovávat větší objemy dat.

Společnost Fujifilm se k tomuto problému oficiálně vyjádřila tak, že fotoaparát je plně funkční a při dlouhodobějším používání (zejména záznam videa nebo kontinuální snímání) může docházet ke zvýšenému zahřívání aparátu. Vnitřní mechanismy však jsou na vyšší teplotu stavěné a digitál má zároveň zabudovanou tepelnou ochranu, která jej při dosažení určit teploty automaticky vypne.

Na displeji aparátu se při zvýšení teploty zobrazí upozornění v podobě žluté ikonky, pokud teplota nadále roste, je zobrazeno upozornění v červené barvě a následně se aparát sám vypne.

April 3, 2020
FUJIFILM Corporation

To our valued customers

Thank you very much for purchasing and using our products.

When the X100V is used in a continuous manner (such as with continuous video shooting) or when used in a high temperature environment or direct sun light, a user may feel the grip become noticeably hot, due to heat generation within the camera’s electric circuit board and battery. It is important to note that this heat will not generally affect the camera’s performance until the camera shuts off as described below. However, the emulating heat may cause skin irritation and may ultimately be uncomfortable for the user.
When the camera’s temperature increases in this manner, a yellow warning icon first appears on the LCD screen. If the temperature increases further the red warning icon will appear and shortly thereafter, the camera will turn off automatically.

In cases where the X100V shuts down automatically, we would recommend that you permit the camera to cool down before further use.

In situations where the use environment is particularly hot or where the user has blood circulation or sensitive skin issues, we would recommend use of a tripod or a gimbal for periods of continuous shooting. As noted above, the camera will shut off in the event of a significant temperature increase.

You can rest assured that Fujifilm is absolutely committed to quality and service excellence, with respect to the X100V, and with respect to all other FUJIFILM products.

Témata článku: Fotoaparáty, Technika, Kompaktní fotoaparáty, Fujifilm


Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a je pořád stejná

Recenze hry Age of Empires IV. Legenda se vrací a je pořád stejná

Age of Empires patří do té sekce legendárních strategií, které pomohly žánr rozvinout a přinesly mnoho novinek. Přesto se série za mnoho let dočkala jen tří dílů. V dílnách studia Relic Entertainment konečně vzniklo pokračování a ačkoli je dobré, moc se teda nezměnilo.

Michal Maliarov
Age of Empires 4Recenze
Nové video ukazuje, na co se můžeme těšit v Halo Infinite

Nové video ukazuje, na co se můžeme těšit v Halo Infinite

Halo Infinite už je za rohem, ale kampaň se dosud moc neukázala. Nové video nám shrnuje, na co se v kampani můžeme těšit a jak bude fungovat otevřený svět.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteVideo
Obejděte restrikce. Návod, jak ve Windows 11 už dnes spustíte aplikace pro Android

Obejděte restrikce. Návod, jak ve Windows 11 už dnes spustíte aplikace pro Android

** Microsoft včera pro americké beta testery zprovoznil běh Android aplikací na Windows 11 ** Stačí však půlhodinka, a můžete si Android aplikace rozjet i vy, a to bez vstupu do programu Insider ** Jaké jsou vlastně možnosti platformy Windows Subsystem for Android?

Martin Chroust
Windows 11Mobilní hry
Podívejte se na úvodní misi z připravovaného rebootu gangsterky Saints Row

Podívejte se na úvodní misi z připravovaného rebootu gangsterky Saints Row

Šílené gangy se vrací v pěkně oldschool novém dílu.

Michal Maliarov
Saints RowVideo
Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty