Fujifilm X-A7 a X-T200 dostaly nový firmware s podporou režimu webkamery

26. června 2020
TWEET SDÍLET
Fujifilm X-A7 a X-T200 dostaly nový firmware s podporou režimu webkamery

V uplynulých měsících nabídlo několik společností ke stažení software či aktualizaci firmwaru pro vyráběné fotoaparáty, s jejichž pomocí mohou fotografové používat svůj digitál jako webovou kameru.

Jedním z prvních, kdo umožnil takové nasazení digitálu byla společnost Fujifilm, a to prostřednictvím aplikace X Webcam, která by měla být v červenci dostupná také pro platformu macOS, zatím je totiž kompatibilní pouze s Windows

Aktuálně však Fujifilm připravil novou verzi firmwaru pro modely X-A7 a X-T200, hlavní změnou je přidání možnosti využívat aparát jako webovou kameru po připojení k počítači pomocí USV rozhraní. V menu fotoaparátu v oddělení nastavení připojení prostřednictvím USB je přidána nová položka USB Webcam. Po aktivaci nastavení a připojení k počítači je aparát detekován jako webová kamery, které je možné využít v nejčastějších komunikačních programech (Google Meet, Skype, Zoom)

Podle výrobce je funkce dostupná ve Windows 10 (x64), macOS 10.14 Mojave a macOS 10.15 Catalina. Firmware ve verzi 1.30 pro X-A7 a firmware 1.10 pro X-T200 jsou dostupné na webu Fujifilmu.

Témata článku: Technika, Software, Bezzrcadlovky, Fujifilm, Firmware

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová