Fujifilm varuje před falešnými bateriemi

Fujifilm varuje před falešnými bateriemi

Náhradní akumulátory jsou zejména pro majitele bezzrcadlovek stěžejním příslušenstvím, většina těchto digitálů má totiž mnohem vyšší spotřebu energie, než je tomu u digitálních zrcadlovek.

Právě na potřebě koupě více kusů záložních baterií se čas od času snaží vydělat celá řada podvodníčků. V minulosti se s podobným problémem potýkal Nikon a nedávno společnost Canon vyhrála soudní spor s prodejcem padělaných baterií na eBay.

Battery-Pack-for-Fujifilm-NP-W126-NPW126-NP-W126S-NPW126S-NP-W-126S-Rechargeable-Lithium-ion.jpg_Q90.jpg_.jpg

Problémem obvykle nejsou baterie třetích stran, které jsou prodávány jako kompatibilní s konkrétním fotoaparátem a za jejich výrobou obvykle stojí větší společnosti, které již jsou na trhu zavedené. Najdou se samozřejmě i výjimky, kdy někteří výrobci v minulosti znemožnili používání kompatibilních baterií aktualizací firmwaru aparátu.

V tomto případě se jedná o baterie, které se tváří jako originál Fujifilm, avšak skutečnost je jiná. Rizika při používání těchto baterií mohou být poměrně velká, nejen že nekvalitně zpracované baterie mohou poškodit fotoaparát, ale jak ukazují některé případy, není úplnou výjimkou, když baterie vzplanou.

Výsledkem může být nefunkční fotoaparát, který právně pozbyl záruky právě kvůli použití špatného akumulátoru. Podle vyjádření Fujifilmu se falešné baterie objevují jak na japonském, tak na evropském a americkém trhu. 

Pro ověření pravosti používané baterie můžete svůj kousek porovnat s těmi originálními a zaměřit se na některé zjevné detaily. Podrobného průvodce rozpoznáním originálních baterií najdete například zde.

Určitě si přečtěte

Články odjinud